Co jíst, když držíte dietu? Seznamte se s rozdělením potravin, které vám bude nápomocné při hubnutí

Co jíst, když držíte dietu? Seznamte se s rozdělením potravin, které vám bude nápomocné při hubnutí

Dieta už dávno není o tom, že trpíte hlady a nic nevíte, je prokázáno, že tento postup má mnoho negativ. I při dietě je třeba jíst. Pouze je na místě myslet na to, jaké potraviny. Rozdělte si je do skupin a budete vědět, jaké kdy jíst. Rozdělení vám rozhodně pomůže při dietě, kterou jste se rozhodli držet, abyste zhubli do plavek. 

Potraviny s minimální kalorickou hodnotou 

Jedná se o jídlo, které je dobré dát si, pokud máte na něco chuť. A to bez výčitek. Mezi osvědčenou volbu patří třeba mrkev, okurka, ale i prokolice, nebo některé druhy citrusů, které nejsou tolik sladké – to proto, že ty sladší mohou obsahovat více cukru a tedy kalorie. 

Potraviny s dobrou výživnou hodnotou 

Jedná se o ty, které mají méně kalorií a zároveň o takové, které dokážou nabídnout mnoho potřebných živin, bez kterých se tělo neobejde. Jde třeba o těstoviny z tvrdé pšenice, celozrnné pečivo, ale také vejce nebo tvaroh. 

Potraviny držící optimální hladinu cukru v krvi 

Jakmile kolísá, je to špatné jak s ohledem na zdravotní stav, tak je to špatné i s ohledem na dietní režim. Proto je třeba mít jasno o potravinách, které krevní cukr nijak nezvyšují. Patří sem třeba luštěniny v podobě čočky, stejně jako kuřecí maso, ale i již zmíněná vejce. 

Potraviny s minimálním obsahem tuku 

Ani ten by se v dietním jídelníčku neměl objevovat. Proto je třeba zaměřit se na potraviny, které obsahují tuku skutečně minimum. Jde třeba o všechny nízkotučné mléčné výrobky, drůbeží maso, stejně jako ryby. Je to ale i vše ze segmentu ovoce a zeleniny. 

Potraviny pro eliminaci vody z těla 

Pokud je v lidském těle nadměrné množství vody, je to špatně. Proto je nutné jíst tak, aby byla standardně vylučována. K tomu se hodí potraviny, jako je zázvor, meloun, ale i šťáva z citronu nebo pomeranče. Dále je to dýně, cuketa, nebo pomůže pití zeleného čaje. 

You may also like...