cvičení

Cvičením k lepšímu životu

Nerozumíte tomu, že sportovci mají stále tolik energie, i když tvrdě makají několikrát týdně? Domníváte se, že jsou pod vlivem nějaké návykové látky, aby mohli takto zářit a překypovat energií? Vlastně se až tak nepletete, ono totiž pravidelná fyzická zátěž člověka dost ovlivní.

Všem je jistě známo, jak pozitivní účinek má sport na náš vzhled. Víte že, když člověk sportuje, vypadá většinou fit a jeho postavu mu mnoho lidí závidí. Není se čemu divit, protože pravidelným cvičením se tvaruje tělo, tvoří svaly a pálí tuky. A čím méně tuku, tím lépe i pro naše zdraví.

Při pravidelném sportování tedy budeme vypadat dobře, budeme zdraví, ale to není zdaleka všechno. Mnoho necvičících lidí kroutí nechápavě hlavou, když vidí sportovce, jak se těší na svůj další trénink. Pro člověka, co necvičí anebo cvičí málo, totiž představuje cvičení většinou něco nepříjemného, něco k čemu se musí opravdu přinutit. Za to pravidelně cvičící sportovec s tím problém nemá. Chce se pořád zlepšovat a rozhodně nelituje času, který tomu věnuje. Sport prostě miluje. Jak je to možné?

Troška vědeckého vysvětlení

Po fyzické zátěži se v těle uvolňuje hormon endorfin. Ten je známý jako hormon štěstí a pokud ho váš mozek vyprodukuje, máte radost a dobrý pocit. Z dobrého pocitu pak plyne více energie do života. Po tom přece toužíte! A právě díky tomu má pravidelně cvičící člověk velkou motivaci k dalšímu tréninku, ba dokonce se na něj těší. Pak již většinou nemá problém s pravidelným cvičením.  Cvičení se pro tyto lidi mnohdy stane závislostí, která jim ve většině případů neuškodí.

Že jste se dosud spotu moc neoddávali?  Pak u vás budou začátky těžší, ale nezoufejte, endorfin se uvolní již při menší dávce pohybu, kterou tělu dopřejete.  Tak oblečte sportovní oděv, pusťte svou oblíbenou hudbu a začněte s cvičením ještě dnes.

You may also like...