Jak zvýšit kalorický výdej bez sportovních aktivit?

Jak zvýšit kalorický výdej bez sportovních aktivit? 

Hubnutí je založené na kalorickém deficitu, tedy Váš kalorický příjem musí být nižší než kalorický výdej. Kalorický výdej se nejčastěji zvyšuje za pomocí sportovních aktivit, tedy pravidelnými tréninky v posilovnách, kolektivních sportech (například fotbalové či hokejové tréninky) či individuálních sportech (například běh, plavání nebo cyklistika). Můžete svůj kalorický výdej zvýšit i bez sportovních aktivit? Odpověď se dozvíte v dnešním článku. 

Tipy na zvýšení kalorického příjmu bez sportu 

Úklid 

Úklidem spálíte také kalorie, stejně jako u sportovních aktivit. Úklidem celého domu/bytu včetně vysávání, vytírání podlahy, utírání prachu spálíte srovnatelné množství kalorií jako například tréninkem v posilovně (ovšem bez tvarování a zpevňování postavy). 

Zahradní práce 

Pomocí práce na zahradě, kterou může být sekání trávy, výkopové práce, stříhání stromů a keřů nebo jakékoli jiné pracovní činnosti také zvyšujete svůj kalorický výdej. Velkým benefitem zahradních prací je pobyt na vzduchu a slunci. 

Procházky 

Procházkami se psem nebo rodinou či kamarády zvyšujete čísla na svém krokoměru a chůze se řadí mezi nejpřirozenější pohyb, při kterém dochází také ke spalování kalorií. 

Tanec 

Tanec může někdo zařadit mezi sportovní aktivitu (hlavně v případě, kdy se jedná o skupinové lekce nebo taneční kroužky), ale i klasické tancování na puštěnou hudbu doma nebo večer na diskotéce patří mezi aktivity, které zvýší Váš kalorický výdej. 

Nakupování 

Nakupování je spojené se spoustou kroků, které musíte ujít a které pomáhají ke spalování kalorií. Nakupování má pouze jednu nevýhodu, mimo spalování kalorií také „spalujete“ své finance. 

Zvýšením kalorického výdeje můžete také navýšit svůj kalorický příjem a nebudete zažívat denní hladovění. Proto je lepší variantou hledat způsoby, jak svůj kalorický výdej ještě zvýšit než snižovat svůj kalorický příjem. Pro hubnutí stačí mít 200 až 300 kalorický deficit, proto se vyhýbejte dietám postavených na příjmech okolo 1000 kalorií, které pro Vás nebudou udržitelné. 

You may also like...