Jak dodržovat správný pitný režim

Jak dodržovat správný pitný režim 

Zjistili jste, že během dne nepřijímáte dostatečné množství tekutin a rádi byste tento problém odstranili? V následujícím článku vám přinášíme několik jednoduchých tipů, které by pro vás mohly být v podobné situaci přínosné. Pitný režim je přece jenom něco, co potřebujete nejen ke svému pevnému zdraví, ale také k tomu, abyste efektivně zhubli. Nezapomínejte na něj ani v létě, ale především v zimě, kdy pocit žízně není tak urputný. 

Pijte především vodu 

Pro dodržování pitného režimu je rozhodně nejlepší variantou doplňování tekutin pití čisté vody. Pokud požíváte i jiné nápoje jako například kávu nebo alkohol musíte počítat s tím, že obsažené látky mohou vaše tělo naopak dehydratovat. Snažte se proto naplňovat stanovený denní objem přijímaných tekutin téměř výhradně vodou. 

Odměřte si požadovaný objem do připravené nádoby 

Dalším tipem, který může být pro splnění vašeho pitného režimu velkým přínosem je odměření potřebného objemu vody do nádoby odpovídající velikosti. Pokud si na začátku dne vodu nachystáte, budete se v jeho průběhu podstatně lépe orientovat, v tom, kolik vám zbývá pro splnění požadované hranice. 

Použijte mobilní aplikaci 

Jestliže máte rádi technologie můžete předchozí variantu evidence nahradit modernější formou a použit zápis do mobilní aplikace. Těch najdete ve verzích zdarma nespočet a můžete u nich využít i různých alternativních motivačních prvků, které vám budou jistě nápomocné. 

Přizpůsobte pitný režim aktuálním podmínkám 

Nezapomeňte svůj pitný režim přizpůsobit aktuálním podmínkám. Například v horkých letních dnech budete muset logicky požívat podstatně větší množství tekutin než v zimě. Stejně tak počítejte s nutností navýšení příjmu v případě aktivního sportovního výkonu nebo například návštěvy sauny. 

You may also like...