Snídaně je základ dne. Jakých chyb se vyvarovat?

Snídaně je základ dne. Jakých chyb se vyvarovat?

Každý člověk ví, že snídaně je základ dne. A kdo o tom pochybuje, pravděpodobně je denně unavený a bez energie. Pravidelně snídat, to je velice důležité pro organismus jako takový. Navíc díky pravidelnému snídání si zachováte skvělou štíhlou linii. Pokud naopak budete snídani ignorovat, nemůžete se divit tomu, že na váze spíše přibíráte, než hubnete. V případě, že byste chtěli zlepšit své stravovací návyky, v případě, že se chcete naučit snídat, měli byste snídat bez chyb, které vám jen ubírají energii. Víte, jakých chyb se při snídání dopouštíme? 

Snídáme koblihy a croissanty 

Zatímco někteří nesnídají vůbec, což je samozřejmě obrovská chyba, najdou se lidé, kteří snídají, ale nevhodné věci. Snídají zejména koblihy nebo croissanty, které však nejsou tou nejlepší snídaní. Jedná se jen o sladké prázdné kalorie, které nám spíše přidají na váze, než na váze uberou. Snídaně by sice měla tvořit až čtvrtinu našeho celodenního energetického příjmu, tudíž by klidně měla mít až pět set kalorií, to však neznamená, že tyto kalorie dodáme tělu v podobě koblih. Ty nám bohužel nic nedají, nejsou vhodné ke snídani, a to hlavně díky obrovskému množství cukrů a tuků. Navíc brzy po jídle budeme mít pocit hladu.  

Nesnídáme bílkoviny 

Mnozí lidé si nejsou jistí tím, jak by měla taková snídaně vypadat. Snídaně by měla být jednoznačně vyvážená a pestrá, měla by obsahovat živiny, které tělo dnes a denně potřebuje. K těmto živinám patří hlavně bílkoviny, které by ostatně měly být součástí naprosto každého jídla dne. Snídaně by zároveň měla mít méně tuků a měla by obsahovat vlákninu, která dokáže pročistit střevní trakt. 

Pozor na müsli  

Řada lidí se naučila snídat müsli, ale pravdou je, že není müsli jako müsli. Jistě, jedná se o skvělou snídani, ale dejte si pozor na müsli, které v sobě obsahuje velké množství glykemického indexu. Pokud si zakoupíte už hotové müsli klasicky v krabici, pravděpodobně si zakoupíte jenom velké množství rychlých sacharidů. 

You may also like...