Největší výživové lži, kvůli kterým se svaly nemění

Největší výživové lži, kvůli kterým se svaly nemění

Pokud chcete zhubnout a pokud vám to bohužel nejde, i když se poměrně hodně snažíte, pravděpodobně si na internetu dohledáváte nejrůznější rady a tipy, jak na to. Jenže pravdou je, že na internetu se nedočtete o pravdivých věcech. Je třeba si každou informaci ještě podložit. Zejména u rad o hubnutí se držte na pozoru. Ne všechny rady totiž opravdu přinesou vytoužené zhubnutí. Mnohé rady spíše způsobí to, že nebudeme přibírat ani hubnout nebo že se nám nijak nezmění svaly, u nichž chceme, aby byly opravdu k světu.  

Začali jste sjíždět internetové stránky plné rad a tipů o hubnutí? Opravdu se držte na pozoru, ne všechny tipy a rady jsou pravdivé a účinné, respektive efektivní. Vybrali jsme několik typických lží, s nimiž se na internetu setkáte a které vám mohou maximálně způsobit ochabnutí svalů.  

Sacharidy jsou tabu 

Na internetu se můžete dočíst například to, že sacharidy jsou tabu, a to naprosto všechny. Ovšem v případě sacharidů platí rčení, že není dobré házet všechny do jednoho pytle. Nejsou sacharidy jako sacharidy, některé naše tělo doslova potřebuje a vyžaduje.  

Sacharidy by měly být v každém jídle dne, ale samozřejmě ve vyváženém množství. Hrají velice významnou roli při regeneraci po sportu.  

Největší porce jídla je během oběda 

Opět je to jen další lež, kterou nás krmí internetový svět. Ve skutečnosti není nutné, abychom tu největší porci snědli během oběda. Obecně platí, že každá porce by měla být přiměřeně velká. Porce by však měly být především pestré, zdravé a také vyvážené. Jíst by také měl člověk pocitu hladu, ale pamatujte, že hlad má zbytečně velké oči. Je dobré si kontrolovat celkový není příjem, také poměr konzumovaných živin.  

Musíte vypít tři litry vody 

Neustále všude slýcháte o tom, jak je dobré dodržovat pitný režim, který činí tři litry vody denně. Jenže nikde není stanoveno, že denně opravdu musíte vypít tři litry vody. Pokud na pití vody nejste zvyklí a s dodržováním pitného režimu teprve začínáte, začínejte s tím postupně, ať si neodrovnáte ledviny. 

You may also like...