sůl

Sůl nad zlato, ale v kuchyni se bez ní obejdete

Kdo by neznal pohádku Sůl nad zlato v hlavní roli s Janem Werichem. Už tento geniální muž věděl, že stejně jako bez peněz, tak se ani bez soli nedá takřka žít. Lidé ji přidávají do svých jídel od nepaměti a dodávají jídlům tak naprosto skvělou chuť, pro kterou se zkrátka oplatí ji kupovat stále a stále dokola. Ovšem je nutné poznamenat, že v poslední době se stala sůl jakousi překážkou mezi námi a štíhlou linii. Rozeběhl se velký trend v oblíbených fastfoodech, kde se zkrátka naprosto všechno solí až moc. Není se čemu divit, když pak lidé tloustnou nemilosrdně rychle. Ovšem někteří, kteří vidí tuto problematiku, se soli začínají vyhýbat a solí méně a méně. Jde to – je to stejné jako s cukrováním. Pokud totiž pomalu po krůčcích přestanete cukrovat, tak stejně tak přestanete solit, tak vám to ani nepřijde a na nevýraznou chuť si zvyknete.

Ovšem i když se zbavujete soli ve vaření, nezbavujte se jí v domácnosti, protože právě sůl v domácnosti je hotový zázrak. Každý den se totiž potýkáte s řadou situací, v nichž si nevíte rady a musíte pak použít na řešení těchto chvil drahé chemické přípravky, které jsou opravdu to nejhorší, co vás může potkat. Pro každou takovou situaci je tu sůl, tak na ni nezapomínejte.

Na co všechno se dá použít sůl?

Chemické přípravky většinou volíme na popáleniny. Přidáváme na spálené pánve například řadu různých saponátů, které by prý měly rychle odstranit nepříjemné spáleniny. Ovšem je nutné zmínit i to, že takové saponáty nefunguj, aniž byste použili drátěnku. Jenže ta poškozuje povrch pánve a tak pak už není pánev tak kvalitní, jako před samým umýváním. Raději tedy volte sůl. Do spálené pánve nasypte větší množství soli, zalijte vroucí vodou a nechte chvilku působit. Sůl vám nabobtná a pak jen pomocí utěrky utřete nečistoty z jejího povrchu. To samé platí i u spálené žehličky – není třeba kupovat novou, stačí jenom, abyste jí přejeli po větším množství soli. Musí být žehlička však maximálně rozpálená – na to myslete. Pak jen otřete utěrkou a budete se divit, jak moc bude vypadat žehlička jako nová.

You may also like...