prazdninove dny

Nastal pravý čas, začít plánovat prázdninové dny

Léto už se hlásí nejen svou vládou podle kalendáře, ale také štědře horkými a teplými dny. Sluníčko nás šimrá na tvářích, a hýčká svými více než hřejivými paprsky a obchody bereme útokem nejen pro opalovací krémy, ale hlavně pro studené a chladivé osvěžení v podobě nanuků a tekutin všech druhů. Užijte si krásné léto a naplánujte si co všechno by jste si přáli stihnout. Svolejte rodinu, papír a tužku do ruky a jde se na to!

Letní kuchyně – čas vyzkoušet novinky i klasiku

Zvláště děti nezapomeňte zapojit do plánování jídelníčku – budou šťastné, že jim svěřujete tak velkou důvěru. Pojmout jídelníček můžete nejrůznější zábavnou formou – můžete si jej nakresli, vystříhat z letáků, nebo dokonce vytvořit jako kvíz. Můžete pro každý den určit i šéfkuchaře a malé pomocníky. Nezapomeňte taky zařadit do jídelníčku návštěvu restaurace – třebaže jen v době poledního menu. Maminka bude ráda, že si od vaření odpočine.

Letní výlety – vzpomínky na celý život

Letní výlety s rodiči či prarodiči zkrátka utkví v naší paměti po celý život. Jsou to jedinečné a neopakovatelné chvíle trávené společně s nejbližšími. Spousta dovádění, smíchu, ale i lenošení, odpočinku a sladkého nic nedělání. A je úplně jedno jestli pojedete k moři, nebo za humna pod stan. Všude je něco krásného k vidění a nové zážitky na nás čekají na každém kroku. Stačí si na ně jen udělat čas. Třeba takové víkendové putování za nejlepší zmrzlinou široko daleko zaručeně udělá radost malým i velkým. Autem, vlakem nebo na kole, a zpestřit si tuto výpravu můžete třeba bodováním, která zmrzka zvítězí.

Jedno splněné přání pro každého

Nechte každého člena rodiny – samozřejmě trošku s rozumem 🙂 – naplánovat jeden den dle jeho představ. Tatínek zvolí třeba lenošení a návštěvu místního fotbalového zápasu, maminka výlet s obědem, aby nemusela vařit, a doplní koupáním u vody s tatínkovou péči o děti. U dětí to jistě bude pestrý výběr od stavění hradů z písku, po návštěvu nejlepšího aquaparku nebo nekonečné hraní dle libosti. I když je to trochu risk, nebojte se tento plánovací úkol podstoupit. Poznáte tak tajná přání svých blízkých a máte jedinečnou příležitost udělat je šťastnými. A tím i sebe. Protože samozřejmě takový den strávíte všichni společně 🙂

Rozhodně nezapomeňte na pořádnou zahradní párty
K létu patří spousta krásného pobytu na čerstvém vzduchu a s pořádnou dávkou dobrého jídla a taky pití. Proto na vašem seznamu zcela jistě nebude – a nesmí – chybět zahradní párty. Pokud svou zahradu nemáte, můžete si ji dopřát po domluvě společně se známými či o propůjčení požádat rodiče. Pozvat si rodinu, přátele nebo klidně i kolegy z práce a dopřát si pitný režim všeho druhu a hlavně voňavé jídlo na grilu či ohni, to je zkrátka léto jak má být. A každopádně dopřejte odpolední dětskou párty i svým dětem.
A jak trávíte letní dny vy?

You may also like...