zahrada pro děti

3 tipy, co pořídit dětem na zahradu

Léto je v plném proudu a děti ještě mají několik týdnů prázdniny, což znamená, že je rodiče ještě musí nějak zabavit. Výlety jsou většinou možné až o víkendu, kdy jsou rodiče doma, ale na druhou stranu děti si vystačí i s tím, co mají na zahradě. Tedy pokud tam něco mají.

Hlavně přes léto je pro děti zahrada jejich hřiště, které obvykle mají ve školce. Je proto nutné jim takové hřiště trochu zvelebit a udělat jim tam nějaké zábavné koutky, za které vám budou rozhodně vděční. Přinášíme vám proto tři tipy, které vás zachrání v situaci, kdy nevíte, co byste jim mohli pořídit. Nebojte, nebudete na svou zahradu muset ani sáhnout. Žádné stavební práce se totiž na ní konat opravdu nebudou.

1) Houpací síť

Pro malé dobrodruhy pořiďte houpací síť, kterou si děti doslova zamilují. Nejen, že to bude jejich atrakce na několik hodin, kdy se budou snažit na ni vůbec vylézt, ale potom už houpací síť slouží i jako houpačka, proto od nich bude chvilku vystaráno. Mnohé děti v ní dokonce usnou nebo pro mnohé děti je tato houpací síť jakousi kolébkou.

Připevnit tuto houpací síť můžete opravdu kamkoliv – nejčastěji se připíná mezi stromy. Nesmí však být uvázaná na volno, aby si při sednutí do ní děti nenatloukly zadek. Zas nesmí být ani moc vysoko, aby do ní děti vůbec dokázaly vlézt.

2) Pískoviště

Pískoviště je oblíbená atraktivní aktivita pro malé architekty. Pokud si však myslíte, že musíte toto pískoviště vyrobit na své krásné zahradě, díky čemuž tak do zahrady zasáhnete, nemusíte se ničeho být. Dnes už koupí takové ty mušle, v nichž je schovaný písek. Děti se do takové mušličky schovají a budou si hrát naprosto tiše.

3) Trampolína

Trampolína se stala poměrně velkým hitem, protože ji nyní v obchodě nekoupíte nějak extra draho. Dnes už ji má na své zahradě kdekdo. Je to však nejen výborná zábava pro děti, ale taky se s její pomocí výborně hubne. Skákání je přeci největší bojovník proti spalování tuků.

You may also like...