Proč běhat

Jaký vliv má běhání aneb důvody, proč běhat

Běh patří mezi naše každodenní aktivity. Je to sport, při kterém na pár minut můžeme zcela „vypnout“, kdy můžeme z hlavy vypustit negativní myšlenky a problémy, které nás sužují. V současné době běh provozuje skutečně drtivá většina z nás. Otázkou však je, jestli je to sport, který nám pomáhá nebo který nám spíše ubližuje.

Samozřejmě, že je to sport, který nám pomáhá. Jedná se o sport, který blahodárně působí na naše zdraví. Dokonce i vědci prokázali to, že díky běhu se cítíme nejen lépe, ale díky němu jsme naočkováni proti mnoha nepříjemným a bolestivým nemocem. Pojďme si však říct konkrétní věci, které nám běhání může dát.

Pozitivně působí na naše duševní i tělesné zdraví

Pokud běháte, je to skutečně skvělé. Běh totiž pozitivně působí na vaše tělesné i dušení zdraví. Kromě toho, že se díky běhu cítíme lépe, zdravěji a plní energie, nám taky dokáže prodloužit život. Podle vědců běh skutečně může ovlivnit délku našeho života.

Bylo taky vědecky dokázáno, že ti, kteří běhají, netrpí ve stáří žádným vážným postižením, které je ve stáří poměrně běžné.

Proti jakým nemocem se naočkujeme?

A jak jsme zmínili, běhán má pozitivní vliv na naše zdraví. Dalo by se říct, že běh je zajímavým očkováním proti mnoha vážným nemocem. Funguje například jako prevence proti onemocnění srdce. Brání cukrovce nebo díky běhu netrpíme nadváhou, což je v dnešním světě poměrně časté. Nesmíme zapomenout ani na osteoporózu či na to, že nám běh pomáhá vyvarovat se rakovině prsu nebo rakovině tlustého střeva.

Jak jsme zmínili, běh prodlužuje délku života a navíc redukuje vysoký krevní tlak. A samozřejmě je nutné zmínit, že posiluje imunitu, blahodárně působí na naši paměť a odhání depresi. Pokud se tedy nacházíte často ve stresu, pokud vás stresuje zaměstnání, vždy si večer či ráno zaběhejte. Budete se cítit líp a stres dokonale zaženete.

You may also like...