Bezpečná poušť Afrika

Když to Afriky, tak za pouští. Kde si ji užijete bezpečně?

Je skvělé, že lidé začali jezdit hojně do Afriky. Právě na tomto kontinentu se nežije jako jinde na světě, konečně zjistíme, jak to chodí ve skutečně chudých oblastech světa. Kromě toho, že se zde můžete setkat s malými černoušky, kteří se snaží pracovat, aby se uživili, se zde můžete vydat na safari a můžete si tak prohlédnout zvířata ve volné přírodě, která jinak vídáte jenom v klecích v zoologických zahradách. Samozřejmě nesmíme zapomínat na pouště, které se zde nachází, protože i ty jsou velkou turistickou atrakcí.

V Africe najdeme hned několik pouští. Tou nejznámější je samozřejmě Sahara, která má rozlohu zhruba devět milionů čtverečních kilometrů. Česká republika by se do ní vlezla i stokrát. Nicméně kromě Sahary je velice oblíbená poušť i poušť ležící na druhé straně, a sice poušť Kalahari, která je asi dvacetkrát menší.

Sahara je nejoblíbenější, ale bohužel i nejnebezpečnější pouští vůbec. Panuje zde politický neklid, proto je dobré vědět, která místa na Sahaře jsou bezpečná, tedy kde se můžete brouzdat pískem, aniž by se vám cokoliv stalo.

Z Maroka

Nejbezpečnější část Sahary se nachází v Maroku, což je jedna z nejstabilnějších afrických zemí vůbec. Za poslední léta zde cestovní ruch jenom vzkvétá, což se samozřejmě odráží na kvalitě služeb. Právě odtud se můžete dostat i na Saharu. Obvykle platí, že u Sahary chybí infrastruktura, ovšem odtud se můžete na poušť dostat automobilem, který si vypůjčíte v tamější půjčovně. Samozřejmě se na Saharu konají i organizované zájezdy, tudíž můžete být jejich členem.

Z Maroka na Saharu se vydejte v období jara či podzimu.

Z Egypta

Bezpečné části Sahary jsou i u Egypta. Sem se vyplatí zajet kdykoliv během roku, Egypt je stále otevřen všem turistům, i když zde poslední dobou cestovní ruch upadá bohužel. I zde si můžete půjčit automobil nebo se na poušť dostanete letecky.

You may also like...