Turistická dovolená

Dovolená plná turistiky. Jaká jsou nejlepší místa v Česku?

Každým rokem se většina z nás chystá na dovolenou k moři, ale co letos udělat změnu? Moře je stejně stále stejné, pláže jsou stále písčité a palmy stále stejně špatně kryjí před sluníčkem. Raději se vydejte někam do Česka pěkně za turistikou. Není přece krásnější dovolené, než dovolené právě v České republice. Ale jaká místa stojí za navštívení?

Každý vášnivý milovníky turistiky moc dobře ví, že míst se v Česku nachází habaděj. Letos tedy udělejte něco pro své zdraví a stravte dovolenou v přírodě, v níž se nadýcháte čerstvého vzduchu a v níž se budete cítit příjemně. Příroda má velice silnou moc. Nikdy vás nenechá na pospas negativním myšlenkám, vždy perfektně vyčistí hlavu. Navíc jenom v přírodě krapet zpomalíte v tomto rychle ubíhajícím světě. Není tedy důvod, proč byste právě do přírody neměli zamířit.

Kam se vydat na Šumavě?

Pokud letos zamíříte na Šumavu, která je pro letní dovolenou jako stvořená, najdete zde mnoho míst určených na procházku. Například je velice oblíbená Nová Hůrka, což je osada na silnici Sušice-Železná Ruda. Vycházka zde může být dlouhá i čtyři kilometry, pokud se vydáte po modré značce k jezeru Laka.

Kromě toho je oblíbené i Prášilské jezero, což je krásné, ledovcové jezero na svahu. Vede sem několik tras, ideální bude, když se vydáte po žluté nebo zelené trase, které vedou ze Slunečné. Obě trasy jsou dlouhé zhruba tři a půl kilometru. Jestli jste milovníkem delších tras, jděte raději po červené stezce, která vede z Prášil. Tato trasa je dlouhá přibližně čtyři a půl kilometrů.

Český Ráj vhodný pro rodinné dovolené

Nádherné místo pro letní dovolenou je i Český ráj, který je ideální pro rodiny s dětmi. Většina výletů je možná i s kočárkem. Například se můžete vydat na zřícenu hradu a zámku Zvířetice. Pokud se sem vydáte bez kočárku, ujdete zhruba kilometr, jestliže se sem vydáte s kočárkem, cesta se prodlouží, a to na dva a půl kilometru. Terén je sice kopcovitý, ale pro kočárky přizpůsobený.

Děti zde milují i dětskou naučnou stezku Příhrazskými skalami. Naučná stezka je sice velice vzdělávací a zábavná, ale je taky i únavná. Je totiž dlouhá rovných deset kilometrů a pro kočárky bohužel není vhodný. Vede totiž po neupraveném terénu, který je poměrně kopcovitý.

You may also like...