Aktivní dovolená v Evropě

Aktivní dovolená v Evropě

Přemýšlíte, jakou aktivní dovolenou zvolíte letos? Máme pár tipů na zajímavé cíle během léta a pěkné cesty za poznáním. Zkuste se nechat inspirovat a můžete trávit dovolenou aktivně.

Kolo a Vídeň

Stezka z Brna do Vídně vede přes krásnou Jižní Moravu, kde ochutnáte skleničku místního vína a odpočinout si v některém penzionu. Rakouská část stezky se vine se romantickou, mírně zvlněnou krajinou a je na co se dívat. Celá stezka měří 130 km a jedna polovina je v České republice a druhá polovina bude v Rakousku. Kolo si užijete i v rakouské metropoli zvané Vídeň protkané super sítí cyklostezek.

Canyoning, Slovinsko a Sušec

Pokud jste milovníci vodního sportu a adrenalinu, v posledních letech se vám rozšířily obzory a objevil se nový sport. Canynonig je perfektní možnost pro dospělé, jak se vyřádit. Cílem je překonat nějakou řeku valící se ve velkém stylu některým z krásných slovinských kaňonů. Čekají vás zde super skluzavky, úžasné skoky, vytoužené slaňování nebo super plavání. Pokud se hodláte vrhnout do canyoningu poprvé, zvolte si Sušec.

Trekking, Španělsko a pohoří Picos de Europa

Španělské pohoří Picos de Europa a jeho 2 500 m vysoké vrcholy se nachází na severu Španělska, dost daleko od turisticky oblíbených měst. Cesty od nás většinou končí v Pyrenejích. Tyhle hory jsou poměrně opuštěné a je třeba si vždy při přechodem nabalit potřebnou dávku potravin. Nejznámějším vrcholem je Naranjo de Bulnes ve výšce 2 519 m. Zažijete zde úžasné „Naranjo“, což znamená španělsky oranžový. Přes půl kilometru vysoká západní stěna vrcholu se totiž při západu slunce zbarví do oranžova.

Feraty, Dolomity a Via ferrata Ceria Merlone

Romantické město Misurina je vaše startovací čára a odtud musíte dost vysoko vystoupat až k Rifugiu Fratelli Fonda-Savio. Pak půjdete kousek po suťovišti k západní stěně Cima Cadin. Čeká vás pár prvních fixních lan a dlouhé exponované žebříky, které vás rychle dovedou téměř až pod vrchol. Závěr via ferraty je mírnější a vystoupáte na něj pomocí lan. Jedinečný výhled po celou dobu na Sextenské Dolomity vám bude odměnou. Cesta není náročná, ale je velmi exponovaná. Dole si dejte dokonalé špagety carbonara v Rifugiu Fratelli Fonda-Savio, jsou nezapomenutelné.

You may also like...