Oblečení na sport

Oblečení na sport a jeho pohodlí

Dávno už se na cvičení nechodí ve starých teplácích a tričku. Dnešní doba nabízí moderní, ale zároveň i funkční oblečení. Dbejte na svůj vzhled i v posilovně, při cvičení, běhu i józe. Možná budete muset více investovat, ale investice se vám mnohokrát vrátí.

Oblečení na turistiku

Procházky přírodou a outdoor vyžaduje super boty se silnou vzorovanou podrážkou, které chrání nohu před nerovnostmi trasy. Předejdete tak možným zraněním. Nikdy si neberte klasické tenisky, které kloužou a jsou velmi nestabilní v terénu. Na dlouhé procházky jsou důležité pohodlné volnější kalhoty a funkční triko. Proti slunci ochrání pleť i zrak kšiltovka. Hodit se bude i dobrá větrovka při nepřízni počasí.

Oblečení do fitness centra

Praktická pomůcka pro mnoho fitness nadšenců, je sportovní pouzdro na mobil. Právě díky němu budete moci poslouchat hudbu i po celou dobu vašeho tréninku. Navíc vás bude stát jen pár korun. Nezbytnou součástí sportovního oblečení je kvalitní prádlo, u žen tedy podprsenka a legíny, které musí pečlivě sedět.

Žádné oblečení nesmí během tréninku sklouzávat. Ideální jsou modely se zvýšeným pasem. Nejdůležitější ze všeho je pohodlí při všech typech fyzické aktivity. To platí pro oblečení a důležitá je i obuv.

Oblečení na jógu či pilates

Lekci lze odcvičit v kvalitní podprsence, krátkém topu a sportovních legínách nebo volných harémových kalhotách. Většinou se cvičí na boso. Můžete si pořídit i protiskluzové ponožky. Bývají prstové, nebo mají alespoň oddělený palec pro lepší stabilitu.

Běžecké oblečení

Běhání na čerstvém vzduchu opět vyžaduje spodní podprsenku, která musí perfektně sednout tak, aby i při velké běžecké zátěži vaše prsa udržela na svém místě. Dál je nutností upnuté funkční triko, které bude dokonale sát pot. Nezbytné jsou i sportovní legíny nebo běžecké kalhoty.

Záleží na preferencích každého z vás. S mrholením a přeháňkami si hravě poradí lehká šusťáková vesta či bunda i s kapucí. Samozřejmostí jsou kvalitní běžecké boty určené speciálně na běhání venku.

You may also like...