Obuv outdoor

Jaká obuv je vhodná k outdoorovým sportům?

Konečně je tu období jako dělané pro outdoorové sporty. Pokud přeje počasí, rozhodně neseďte doma a raději něco podnikněte. Nemusíte jezdit někam daleko, stačí prozkoumat krásy, které se vám rozprostírají přímo za domem. Do outdoorových sportů se totiž řadí i oblíbená turistika, při které pěšky projdete nejednu přírodní krásu. K dalším outdoorovým oblíbeným sportům patří i běh či lezení a cyklistika, otázkou je, jakou obuv k jednotlivým sportům volit.

Outdoorových sportů je habaděj, stejně jako je habaděj obuvi, kterou si k outdoorovým sportům můžete nazout. Nejoblíbenější sporty jsme již vyjmenovali, nyní si pojďme říct, jakou obuv volit k jednotlivým sportům.

Obuv vhodná na turistiku

Co se týče turistiky, většinou se chodí po neupravených terénech, proto si nenazouvejte boty s nízkou a rovnou podrážkou. Dejte přednost vyvýšené podrážce, která je pevná. Poraďte se nejlépe se zaměstnanci v obchodě se sportovní obuví, kteří vám poradí. Turistická obuv musí být pevná, na zavazování, nejlépe až ke kotníkům.

Obuv vhodná na běh

Pokud milujete běh, moc dobře víte, že potřebujete mít vhodnou sportovní běžeckou obuv. Pokud přemýšlíte, jakou obuv si nazout, doporučujeme vyvýšenou podrážku, která je pro nohu mnohem pohodlnější. Nesázejte na rovnou podrážku, díky které nohy při běhu bolí.

Obuv vhodná na cyklistiku

Cyklistika je stále oblíbenější a obchody jsou proto stále plnější. Dnes se už na každém rohu nabízí cyklistické oblečení, díky kterému žádný člověk nemusí usedat na kolo v teplácích, které budou jenom zpomalovat jízdu, protože se do nich dostane vítr. V současné době existuje takzvané funkční oblečení, které je jako dělané nejen pro cyklistku, ale i pro běh či jinou sportovní aktivitu. Co se však týče konkrétní obuvi, zde nejsou určená pravidla. Jelikož šlapete, doporučuje se obuv, v níž je vám příjemně a pohodlně.

You may also like...