obleceni

Jóga a pilates – co si vzít na sebe?

Není příjemnějšího zakončení náročného dne, než si jít zacvičit. Jóga i pilates vám dodá chybějící energii, rovnováhu i klid. Oba tyto sporty jsou hojně podporovány lékaři a fyzioterapeuty. Trápí vás bolest zad? Máte ráda klid a potřebujete se po rušném dnu zastavit a vyčistit si hlavu? Pojďte s námi do světa jógy a pilates. Stejně jako každý jiný sport i jóga a pilates podléhá módním trendům a řídí se svými zákonitostmi, které vychází ze zkušeností zkušených trenérek a trenérů.

Zvolte oblečení, ve kterém se budete cítit pohodlně. Vyberte si volný outfit, který vás nikde neškrtí, nikoli však příliš volný. Vychází to z podstaty tohoto sportu. Při obou těchto sportech dámy i pánové zapojují hloubkové svaly a ve více přilnavém oblečení se více snaží. Za příliš uvolněné tričko se mají lidé často tendenci schovávat z nejrůznějších důvodů.
S botami si nemusíte lámat hlavu, oba tyto sporty se cvičí bosky.
Snažíte – li se zvolit ideální oblečení na jógu, zaměřte se na materiál. Ten může v některých případech omezovat v pohybu, protože obsahuje vysoké množství polyesterových složek. Též kupujte pouze takový materiál,který vás nebude kousat a dráždit pokožku. Ani čistá bavlna však není ideálem, protože nedrží tvar. Vsaďte na oblečení, které do bavlny přidává malé množství lycry. Zkušené lektorky jógy a pilates doporučují oblečení podrobit jednoduchému testu během toho, co si budete outfit zkoušet. Udělejte předklon, záklon a uvidíte, zda-li se cítíte stále pohodlně.
Pokud vybíráte sportovní oblečení přes internet, hleďte na kvalitní materiál a zvolte správnou velikost. Vždy se vyplatí si oblečení vyzkoušet.

You may also like...