mistr svět nebude na olympiadě

Ani mistr světa nemusí startovat na Olympiádě

Michael Diamond známý jako dvojnásobný olympijský vítěz ve sportovní disciplíně trap nebude zařazen do reprezentačního týmu do Ria. Hlavním důvodem je jeho nedávný incident, kdy byl zadržen policisty podnapilý za volantem se zbraní v ruce. Toto rozhodnutí pevně potvrdil i Australský olympijský výbor, a to i přes to, že je tento čtyřiceti čtyřletý šampion pětinásobný mistr světa. Damien Marangon, šéf Australského střeleckého svazu, potvrdil, že i přes to, že Michael patří mezi nejlepší střelce na světě, svým incidentem dosti pošpinil jméno tohoto sportu a zvažujíc kritéria Australského olympijského výboru bylo celkem evidentní, že se účastnit ani nemůže.

Od onoho nešťastného květnového incidentu je Michael Diamond bez zbrojního pasu, což byl pouhý dočasný trest, než se rozhodne, jaké budou následující kroky. Původní projednání tohoto případu mělo být začátkem června, to však podle agentury Reuters nezačne dříve, než po konečném rozhodnutí Australské olympijské reprezentace, což by mělo být až ke konci července. Pro Michaela to však není konec, ještě pořád si svou pozici v zastupitelství může vybojovat na mezinárodní sportovní arbitráži CAS. Tento incident nepatřil mezi první, kterými si Diamond ohrozil svou účast na olympiádě.

V roce 2004 byl jeho start v Aténách málem zrušen, protože se pohádal s přítelkyní, kterou následovně udeřil a byl za to trestně stíhán. Na chvíli po tom mu byl odebrán zbrojní pas a byla mu odepřena účast na nominačních hrách, později dostal šanci kvalifikovat se dodatečně. Letošní olympiáda měla být jeho sedmou, a i když v ní nejpravděpodobněji nebude startovat, může se již dnes pochlubit množstvím vítězství na minulých olympiádách. V Atlantě (rok 1996) si stejně, jako v Sydney (rok 2000) vyhrál zlato, ale tím jeho úspěchy nekončily. Na OH v Londýně se umístil čtvrtý, stejně jako v Pekingu v roce 2008. Na olympiádách se téměř pokaždé objeví mezi první desítkou výherců, proto bylo vyhození Diamonda z Australské reprezentace v Riu velmi těžkým rozhodnutím.

You may also like...