Jak získat peníze od sponzorů pro profesionální sportovce

Jak získat peníze od sponzorů pro profesionální sportovce

Jste profesionální sportovec, ale pro rozvoj své budoucí kariéry byste potřebovali získat více finančních prostředků? Připravili jsme pro vás článek s několika jednoduchými tipy, které vám mohou celý proces usnadnit. 

Podpora od svazů 

Naprostým základem by měla být téměř v každém sportu podpora ze strany jednotlivých sportovních svazů. Ty obvykle sdružují a organizují sportovní klání na všech úrovních a uvolňují i finanční prostředky pro podporu nadějných jedinců. Pokud tedy podáváte dostatečně kvalitní výsledky, pokuste se svaz oslovit s žádostí o podporu, která vám umožní další rozvoj a zlepšení reprezentativních výsledků. 

Aktivní oslovování sponzorů z řady soukromníků 

Další možností je pro vás vsadit na podporu ze strany soukromých subjektů. Firmy vám mohou kromě klasické finanční podpory nabídnout například také přístup k jejich produktům, které vám usnadní závodní přípravu. Reciprocitou bývá obvykle propagace dané firmy například skrze prezentaci firemních log či přímé reklamy na vybrané produkty. 

Sebepropagace 

Proto, abyste byli pro sponzory z řad soukromníků zajímaví, musíte samozřejmě disponovat určitým vlivem a podporou ze strany početné fanouškovské základny. V dnešní době je atraktivita sportovců pro potenciální sponzoring vyjadřována zejména vlivem na sociálních sítích, takže pokud spravujete stránku s velkým počtem příznivců na Instagramu, Facebooku nebo YouTube, určitě budete mít u sponzorů větší šanci. 

Města, školy a další instituce 

Poslední námi doporučenou možností je oslovení institucí, které jsou nějakým způsobem spojené s vaší sportovní kariérou. O podporu můžete požádat například rodné město nebo fakultu na vysoké škole. Odměnou pro instituce bude její příkladné reprezentování a vám se může dostat potřebné finanční podpory. 

You may also like...