Jak ujít vícero kroků denně?

Jak ujít vícero kroků denně?

Chůze je tím nejpřirozenějším pohybem člověka. A i když ji možná bereme jako samozřejmost, není tomu tak. Mnozí lidé, kteří chtějí zhubnout, by měli podle odborníků začít právě u chůze. Když se podaří denně nachodit alespoň osm až deset tisíc kroků, mohou se brzy radovat z pevné a krásné postavy. Jak již bylo zmíněno, chůze je nejpřirozenější pohyb. Jen aby docházelo k nastartování metabolismu je třeba šlápnout do kroku. 

Mnohým lidem však dělá problém ujít osm tisíc kroků. Deset tisíc kroků už je pro ně něco naprosto nemožného. Proto si pojďme prozradit, jak kroků ujít vícero, abychom se zanedlouho radovali z krásně štíhlých nohou bez zbytečné celulitidy.  

Začněte vystupovat o zastávku dříve 

Jezdíte do práce městskou hromadnou dopravou, protože se zaměstnání nachází příliš daleko? Pokud není možné chodit do práce pěšky, pak byste měli vystupovat o zastávku dříve. Zastávky od sebe většinou nejsou příliš daleko. Jestliže chcete zhubnout na nohou či přiradit do svého dne nějaký ten pohyb, pak vystoupení o zastávku (nebo i dvě) dříve je řešení. Navíc se tak hezky protáhnete, pokud jste v práci jen seděli nebo stáli na místě.  

Zakomponujte do svého víkendu turistiku 

Chcete ujít vícero kroků? Pak byste měli do svého volného víkendu zakomponovat trochu turistiky. Nemusíte zdolávat nejvyšší vrcholy ve vašem okolí, ale stačí, když si alespoň naplánujete pěší výlet. Naše republika v sobě ukrývá mnoho krásných míst, jež stojí za vidění nebo za prochození, proto neleňte doma. Svůj oblíbený seriál si můžete pustit večer, než půjdete spát.  

Zkuste to s nordic walking 

Že vás nebaví obyčejné procházky? Máte pocit, že to s vaším tělem nic nedělá? Pak zapojte i horní část těla díky hůlkám. Takzvaná severská chůze čili nordic walking je v posledních letech velice oblíbenou sportovní aktivitou, během které se zapojuje jak dolní část těla, tak samozřejmě ta horní. Mnozí lidé říkají, že nordic walking je taková chůze s luxusem.  

You may also like...