Bylinky, které pomáhají na odvodnění

Bylinky, které pomáhají na odvodnění

Pěstujete bylinky ve své zahrádce? Pak pěstujete obrovské pomocníky při různých zdravotních neduzích. Bylinky totiž pomáhají například při kašli, také ulevují od rýmy i od bolestí trávicího ústrojí. A v neposlední řadě umí pomáhat při odvodňování. Že vás právě odvodnění trápí? Je načase poznat, jaké bylinky na odvodnění aktivně pomáhají.  

Pampeliška lékařská 

Jednou z bylinek, které pomáhají na odvodnění, je pampeliška lékařská. Jedná se o močopudnou rostlinu, která funguje dokonce jako úspěšné přírodní diuretikum. Kromě toho, že odvodňuje, umí také detoxikovat játra a stimuluje látkovou výměnu v organismu. Mimo jiné také přináší tělu hromadu potřebných vitaminů a minerálních látek.  

Kopřiva dvoudomá 

Další bylinkou, kterou můžete použít na odvodnění, je kopřiva dvoudomá. Jedná se o rostlinu, které se většinou vyhýbáte, když ji vidíte, protože se bojíte jejího popálení. Je to však velká škoda, protože kopřiva kromě odvodnění pročišťuje organismus.  

Kopřivu dvoudomou konzumujte ve formě čaje. Je možné si kopřivu usušit, poté ji snadno jen zalijete horkou vodou.  

Zelený ječmen 

Další detoxikační potravinou je zelený ječmen, který dokonce chrání tělo před odvodněním. Jedná se o obilninu čili ne přímo o bylinku, která podporuje metabolismus a kromě jiného dodává tělu vápník, železo a další tělu potřebné látky. Zelený ječmen dále ochrání před překyselením.  

Řebříček obecný 

Vraťme se však k bylinkám. Pokud potřebujete odvodnit, doporučujeme sáhnout po řebříčku obecném, který je silně močopudný. Vytvořte si z něj čerstvý odvar, který navíc pomůže pročistit krev. Navíc má výrazné dezinfekční účinky a taktéž protizánětlivé účinky.  

Přeslička rolní 

Na odvodnění také pomáhá přeslička rolní, která dokáže vyčistit celý organismus, také působí velice pozitivně na ledviny i na močový měchýř. Z přesličky můžete vytvořit třeba čaj, který uleví i od problémů s ledvinami. 

You may also like...