Jak ušetřit na výbavě pro sport 

Jak ušetřit na výbavě pro sport 

Věnujete se sportování, ale potřebné drahé vybavení je mimo možnosti vašeho rozpočtu? Připravili jsme pro vás několik jednoduchých tipů, díky kterým tento problém snadno vyřešíte. 

Vybavení z druhé ruky 

Velmi dobrým způsobem, jak si obstarat sportovní vybavení za podstatně nižší ceny je jeho nákup z druhé ruky. Vybírat můžete v bazarech a nebo využít některou z webových stránek, které se přímo specializují na prodej použité výbavy mezi svými uživateli. V posledních letech se výrazně rozmohl také trend prodeje výbavy ve skupinách na sociálních sítích. Zkusit můžete i sílu komunitních spolků, které v jednotlivých sportovních odvětvích jistě budou nabízet i prodej nebo výměnu svého použitého vybavení. 

Improvizace a výroba 

V některých případech se vyplatí projevit kreativitu a zkusit si vybavení vlastnoručně vyrobit. Pokud patříte mezi manuálně zručné jedince, můžete si některé kusy výbavy dát dohromady improvizačně pouze s využitím svých schopností. Návody na výrobu různých kusů najdete zcela jistě na internetu. 

Slevy a výprodeje 

Pokud potřebujete nové vybavení, které se nedá vyrobit, budete odkázáni na běžné nákupy. V tomto případě se zaměřte u výrobců sportovního vybavení na jejich slevové akce a výprodeje. Pro tento sortiment jsou typické mimosezónní slevy i promoakce, které mohou snížit běžnou cenu produktů i o několik desítek procent. 

Dovoz ze zahraničí 

Rádi cestujete, bydlíte v pohraniční oblasti nebo máte známého dlouhodobě pobývajícího za hranicemi? Využijte možnosti nákupu sportovního vybavení v jiných zemích, kde jsou ceny u některých kusů mnohdy podstatně levnější. Alternativou může být i objednání ze zahraničních internetových obchodů. U nich však musíte počítat s náklady na dopravu i případné proclení. 

You may also like...