Jak v zimě neprochladnout

Jak v zimě neprochladnout 

V zimních měsících je obzvláště důležité hlídat si své zdraví a vyvarovat se situacím či lehkovážnostem, které mohou snadno přivodit nachlazení či dokonce vážnější nemoc. Především v dnešní době, kdy populaci ohrožuje zákeřný vir je potřeba se mít na pozoru, abychom svou imunitu zbytečně neoslabovali. Jak toho ale docílit? 

Nepřetápějte 

Máte doma rádi příjemně teploučko? Nastavit termostat na vyšší teplotu je sice příjemné, ale škodíme tím svému zdraví. Ideální pokojová teplota je mezi 20 a 21°C, můžeme vyskočit snad ještě o stupeň nahoru, ale ani o trochu více! Nižší teplota je něco, na co si „milovníci tepla“ musí chvíli zvykat, ovšem výsledek stojí za to. Budete zdravější a bude se Vám lépe spát! 

Horké čaje 

Pokud se přece jen stane, že přijdete z venku vymrzlí, neopomeňte si uvařit kvalitní bylinkový čaj s medem a citronem. Citron obsahuje spoustu vitamínů, med a bylinky zase hromadu prospěšných látek, které posílí Vaši imunitu. Mimo to Vás samozřejmě čaj příjemně prohřeje! 

Vrstvy oblečení 

Nenavlékejte se, ale ani nechoďte ven oblečení nedostatečně. Ideální je obléci si několik vrstev, které můžete postupně sundávat. Pokud vyrážíte za zimními sporty, zvolte takovou spodní vrstvu, která od těla odvede pot a vy zůstanete v suchu. Málokdo ví, že když to přeženeme s oblečením, začneme se potit, pot následně ochladne a nepříjemně nás studí. Toho je potřeba se vyvarovat! Pokud vyrážíme na delší túru a máme prostor, není na škodu vzít si sebou náhradní funkční tričko a teplé ponožky. Samozřejmostí je také kvalitní obuv, která nepromokne ani při mokrém sněhu. 

Zimní polévky 

Opravdovou peckou jsou nejrůznější zimní variace polévek plné vitamínů a prospěšných látek. Třeba takový domácí dýňová polévka je výtečná! Na internetu jsou k dohledání stovky receptů, stačí si vybrat, která právě Vás osloví nejvíce! 

You may also like...