Hokejová výbava není levná. Víte, co všechno si musí hokejisté pořídit?

Hokejová výbava není levná. Víte, co všechno si musí hokejisté pořídit?

Hokej se začíná řadit k nejvíce oblíbeným sportům u nás. V současné době se do hokeje pouští velcí i malí pánové, kteří se chtějí dostat mezi světovou špičku. Samozřejmě se najdou i ti, kteří hrají hokej pro radost nebo pro upevnění svého zdraví. I hokej je přece jenom sport, i když je to sport trochu agresivnější a drastičtější.  

V případě, že se také řadíte k hokejistům nebo že chcete dělat hokej, důležitá je pro vás hokejová výbava. Jenže ta není rozhodně levná. Skládá se z mnoha věcí, které potřebuje jak amatér nebo začínající hokejista, tak hokejista profesionál nebo vrcholový sportovec. Prozraďme si, co je nedílnou součástí výbavy každého správného hokejisty a do čeho je tedy třeba především investovat.  

Hokejové brusle 

Jak byste se jinak pohybovali na ledě než s bruslemi. Hokejové brusle jsou to první, do čeho budete investovat, pokud se rozhodnete hrát hokej. Při výběru bruslí však dbejte na správnou a ideální velikost. Brusle by měla stoprocentně padnout, měla by sedět hlavně v okolí kotníků a taky kolem paty. Aby byl zajištěn bezpečný, rychlý, a hlavně pohodlný pohyb, měla by být noha v hokejových bruslích pořádně sevřena. Pokud byste náhodou investovali do volnějších hokejových bruslí, bylo by pro vás bruslení fyzicky náročnější a samozřejmě také nebezpečnější. Nedokázali byste pořádně držet rovnováhu.  

Hokejka 

Bez hokejky to taky nejde, je to součást hokejové výzbroje. Hokejka je složena konkrétně ze dvou částí, a to z čepele a taky z násady. Zatímco čepel musí být skutečně pevná, násada je spíše pružná. Pevná násada by vám byla při hokejovém utkání k ničemu, nestřelila by puk do branky.  

Hokejová helma 

Jelikož je hokej poměrně agresivní a fyzicky náročný sport, je nutné, aby se chránily jednotlivé části těla. Chránit se musí zejména hlava. Tu chráníte hokejovou helmou, na které se rozhodně nevyplácí šetřit. Hokejová helma by měla mít komfortní vnitřní výstelky, také by měla být vybavená odvětráváním, aby byl zajištěn dobrý odvod potu hokejisty. 

You may also like...