Jak žít zdravě i po padesátém roce života?

Jak žít zdravě i po padesátém roce života?

Padesátý rok života – to je jistý milník, během kterého zejména ženy prochází celou řadou změn. Jednou z nejméně chtěných změn je takzvaná menopauza. Během tohoto období se ženský organismus různě mění a dává o sobě vědět více než obvykle. Nemusí to však být nic hrozného, jen se snažte žít zdravě a bez zbytečného stresu. Možná si říkáte, že to není tak snadné. Víme, jak na to.  

Zejména ženy by se měly přestat vymlouvat na svůj věk. Naopak je třeba využít svůj věk ke svému prospěchu. Díky našim tipům se i po padesátce budete cítit naprosto fenomenálně a daleko lépe než třeba ve dvaceti.  

Žádné extrémní drastické diety 

Možná patříte k ženám, který celý svůj život žily s drastickými dietami, které je vždy na chvilku přivedly do jejich vysněné formy. Po padesátce byste měli se všemi drastickými dietami rozhodně přestat. Nezkoušejte žádné extrémy, zapomeňte na drastické diety, raději se věnujte zdravému stravování, které bude zároveň i pravidelné.  

Během svého zdravého stravování se ideálně vyhněte vysoce zpracovaným potravinám, jako jsou třeba polotovary. Také si jídlo připravujte z lokálních potravin, které najdete dnes v mnoha obchodech založených na principu farmářských trhů.  

Pozor na nasycené tuky 

Pokud chcete žít zdravě, doporučujeme se vyhnout nasyceným tukům. Není třeba, abyste počítali kalorie, jenom se vyhněte potravinám, které obsahují zmiňované nasycené tuky. Nasycený tuk ovlivňuje cholesterol, zdraví srdce, dokonce i celkovou hmotnost člověka. Najdete ho například v tučném masu, také v plnotučných mléčných výrobcích, najdete ho i v čokoládě a podobných sladkostech, tak pozor na něj.  

Aktivujte své svaly 

Po padesátce přirozeně klesá energetický příjem, také klesá množství pohybové aktivity. V souvislosti se stárnutím tak dochází i k úbytku svalové hmoty. Doporučujeme proto po padesátce začít více se hýbat. Měli byste mít ještě hodně energie na sportování, ale samozřejmě si můžete vybrat takový sport, který se vám bude zamlouvat a který vám bude zcela vyhovovat. Pohybem se rozumí i pravidelné procházky, tak na to nezapomínejte.  

You may also like...