Koření, které vás zaručeně zahřeje během chladných zimních dnů

Koření, které vás zaručeně zahřeje během chladných zimních dnů

I když na mnoha místech republiky člověk ani nepozná, že je zima, na jiných koutech republiky je zima vidět opravdu zřetelně. Zatímco někde vás ani nenapadne si vzít šálu, jinde se bez šály opravdu neobejdete. Zejména v nížinách se sníh drží a na venkově, města jsou věčně bez sněhu. Nicméně pokud se právě někde v nížině nacházíte, určitě mrznete až na kost. Poradíme vám proto, co vás zaručeně zahřeje během chladných zimních dnů.

Samozřejmě je nutné dodat, že nemusí být mrazivo a nemusí sněžit, abyste vymrzli. Může být jen podzimní nebo jarní trochu sychravější a chladný den. Když člověk přijde z takového sychravého počasí, má tendenci si hned zatopit v krbu a zůstat u něj tak dlouho, dokud mu nebude příjemně, ale máme trochu jiný, možná lepší tip na to, jak se zahřát. Znáte toto koření?

Exotické koření je nad všechny české bylinky

I když jsou české bylinky léčivé, v zimě je moc neoceníme, jelikož nejsou tak zahřívací a prohřívací, jako právě exotické koření. K exotickému koření patří jednoznačně zázvor, který vás prohřeje od zmrzlých konečků prstů na nohou až k oslabeným konečkům vlasů. Skořice i kardamom jsou další typy exotického koření, na které se můžete v zimě spolehnout.

A samozřejmě nesmíme zapomenout na baydán, vanilku nebo také na hřebíček nebo pepř, což je koření, které si také zamilujete pro jejich prohřívací schopnosti. Z tohoto koření si sice můžete udělat nejen čaje a odvary, ale také je lze přidávat do mnohých pokrmů.

Zaměřte se na skořici

Ze zmiňovaných koření doporučujeme zejména skořici, kterou jsme zvyklí přidávat zejména do jablečných závinů nebo do jablečných šátečků. Do slaných jídel lze skořici přidat třeba do indických pokrmů nebo do čínských pokrmů. Můžete ji ale nasypat do kávy.

Dalším naším favoritem je jednoznačně hřebíček, který se zpravidla dává do typicky zimních nápojů, jako jsou svařáky nebo punče. Také se však přidává do různých pokrmů a omáček, vepřové na houbách se bez něj neobejde.

You may also like...