Proti cukrovce i proti akné. Kurkuma však umí mnohem víc

Proti cukrovce i proti akné. Kurkuma však umí mnohem víc

Pokud se nyní dáváte na zdravý životní styl, jistě upravujete i svůj jídelníček. Snažíte se vynechat sladké potraviny, na druhou stranu doplňujete jídelníček vitaminy a jinými podobně zdravými věcmi. Co se týče konkrétního vaření, nebojte se do jednotlivých jídel přidávat zajímavé druhy koření. Mnohé z nich totiž dokážou vaše tělo vzpružit a dokážou upevnit zdraví. Jedním takovým zázračným kořením je i kurkuma.

S kurkumou jste se jistě setkali. Je to koření zbarvené dozlatova, má pepřovou vůni a specifickou, ostrou chuť, kterou si však v jídlech zamilujete. Většina lidí tento druh koření používá takřka do všech jídel, nejčastěji se kombinuje s kuřecím masem.

Málokdo však ví, že kurkuma je taky velice zdravá. Je nejen antibakteriální, ale taky antioxidační a antivirová. Těchto „anti“ je však mnohem více. Je taky antimykotická, antikarcinogenní a antimutagenní. A taky má protizánětlivé vlastnosti!

Pojďme se podívat na konkrétní případy, v nichž kurkuma může pomoct.

Trápí vás cukrovka?

O cukrovce se říká, že je to nemoc, při které člověk ani nežije, ale ani neumírá. Drží člověka v takzvaném stavu „přežívání“, kdy si člověk musí hlídat to, co jí, a musí si stále udržovat dobrou hladinu cukru v krvi. Správnou hladinu vám však může udržovat i kurkuma, která zlepšuje kontrolu glukózy a taky zvyšuje účinek léků, které se při cukrovce využívají.

Trápí vás akné?

Kromě toho je kurkuma zázračná i v kosmetické oblasti. Jestli vás trápí akné, které na pohled nevypadá vůbec hezky a kterého si všímá kdekdo, do jídla si přisypávejte kurkumy čím dál více. Reguluje totiž činnost mazových žláz, zlepší prokrvení pleti a ochrání pleť proti nepříjemnému akné. Navíc přispívá k regenerací kůže.

Zlepší trávení

Je nutné taky říct, že kurkuma zlepšuje trávení. Dokonale stimuluje žlučník a nabádá ho k produkci žluči, která pak zlepší trávení a naopak zažene nadýmání a plynatost. Vždy se však poraďte s lékařem. Ne vždy je kurkuma při onemocnění žaludku vhodná.

You may also like...