Pokojové rostliny bez starosti

Pokojové rostliny, o které se nemusíme dvakrát starat

Pokud zařizujete svou novou domácnost, jistě se snažíte o to, aby vaše domácnost byla co nejmodernější, co nejpříjemnější a hlavně co nejútulnější. Jenže mnohdy se vám to nemůže podařit. Možná za to může nedostatek doplňků nebo za to může zkrátka nedostatek pokojových rostlin, které jsou v domě nezbytné. Pokud postrádáte hlavně pokojové rostliny, pak se není čemu divit, když není vaše domácnost útulná a taková, jakou byste ji chtěli mít.

Jestliže vás od pokojových rostlin odrazuje hlavně to, že nepatříte zrovna k těm nejlepším zahradníkům světa, pak je tu pro vás samozřejmě možnost, a sice stálezelené rostliny, které nevyžadují takřka žádnou vaši péči. Možná tyto druhy pokojových rostlin ještě neznáte, ale skutečně existují a my vám nyní přinášíme pár tipů.

  • ZAMIOCULCAS

Tuto rostlinu znáte možná pod zkráceným názvem „zazík“. Zamioculcas je specifický hlavně svými tlustými stonky, na nichž jsou poměrně malé lístky, které jsou lesklé. Tuto rostlinu dokážou pěstovat i ti, kteří jsou těmi největšími zahradníky-amatéry. Zalévat ji stačí jenom za týden, ale pokud zapomenete a zalejete ji po čtrnácti dnech, nic se neděje. Sem tam ji pokropte, pokud si na to vzpomenete, protože na lesklé lístky má tendenci padat prach. Jinak dokonale roste na jakémkoliv místě.

• DRACENA

Dalším skvělým druhem pokojové rostliny, o jaký se nemusíte takřka starat, je dracena. Tuto rostlinu znáte díky svým dlouhým, úzkým listům. Platí to samé jako u zazíka – jednou týdně zalévat, ale rozhodně se nic nestane, pokud zapomenete. Sem tam kropit, když si vzpomenete.

• MONSTERA

Taky nesmíme zapomenout zmínit monsteru, což je krásná pokojovka, která má placaté, velké vykrojené listy. Jedná se o naprosto fenomenální rostlinu, která je opravdu skvělá. Taktéž platí to, co u předchozích druhů. Zde však dbejte na to, aby se květina nepřelila.

You may also like...