Pravidla pro výběr funkčního oblečení

Pravidla pro výběr funkčního oblečení

Začít sportovat, to je rozhodně skvělý nápad. Ovšem ke každému sportu potřebujete také adekvátní vybavení. Nemůžete přece sportovat bez vhodného oblečení, které by vám jen zavazelo nebo plandalo mezi nohama. Nevhodné jsou třeba tepláky, které by se neměly nosit třeba na běh nebo na podobné sporty. Doporučujeme raději investovat do takzvaného funkčního oblečení, které je známé pro své skvělé vlastnosti.  

O funkčním oblečení jste určitě slyšeli, jedná se o součást šatníku každého sportovce. V šatníku každého sportovce najdete funkční mikinu, trička, legíny nebo taky funkční nátělníky. Funkční oblečení či také funkční prádlo je známé pro své sací vlastnosti. Oblečení dokáže dokonale absorbovat pot, kromě toho je také hezky přilnavé a přizpůsobí se našemu tělu a veškerému pohybu, který vykonáváme. Nepřekáží a je nadmíru pohodlné.  

Jestliže se sportem začínáte a chcete si také koupit kvalitní funkční oblečení, poradíme vám s výběrem.  

Jaká je vaše velikost? 

Funkční oblečení by mělo bezpochybně dobře sedět. Koupit si oblečení ve správné velikosti, to je velice důležité. Prádlo by mělo přiléhat na tělo, ale zároveň by nemělo škrtit nebo být nepohodlné. Nemělo by nijak omezovat v pohybu, právě naopak. Aby se prádlo dobře a pohodlně nosilo, mělo by mít ploché švy.  

Zajímejte se o tloušťku prádla 

Funkční prádlo je velice tenké, ovšem i když se vám zdá všechno prádlo stejně tenké, není stejně tenké. Existuje u funkčního prádla takzvaná tloušťka čili jemnost vlákna v mikronech. Čím méně mikronů prádlo má, tím je oblečení lehčí. Pokud plánujete sportovat během teplých ročních období, volte prádlo, které má málo mikronů. Na zimu se hodí oblečení s více mikrony.  

Zajímejte se také o gramáž 

Velice důležitá je u funkčního prádla gramáž čili hmotnost vlněného materiálu. Obecně platí, že čím větší gramáž, tím je vlna hustší a má lepší tepelně-izolační vlastnosti. 

You may also like...