Společnost Adidas začne chránit planetu recyklovatelnými teniskami

Společnost Adidas začne chránit planetu recyklovatelnými teniskami

Dnes se neustále média točí kolem jednoho témata, a sice kolem záchrany naší planety. Začínáme omezovat plasty, jelikož tím jen znečišťujeme oceány. Snažíme se neplýtvat jídlem, protože tak vytváříme přebytečný odpad, který opět škodí životnímu prostředí. Mnohé společnosti se nyní rozhodly k razantním krokům, například společnost Adidas se rozhodla pustit do oběhu recyklovatelné tenisky. Recyklovatelné tenisky jsou způsob, jak chránit planetu Zemi.  

Umíte si představit, jak budou takové tenisky vypadat? Společnost Adidas je přesvědčena o tom, že to bude hit. Ostatně tento gigant na trhu už mluví ze svých zkušeností, vždyť už dlouhá desetiletí patří k předním a vysoce úspěšným výrobcům nejen sportovní obuvi, ale také sportovního oblečení vůbec.  

V nedávné době se nechal slyšet, že další na řadě jsou zmiňované, recyklovatelné tenisky, které se po obnošení budou moct recyklovat.  

Jak budou nové recyklovatelné boty vypadat? 

Podle dostupných informací se mají nové recyklovatelné tenisky vyrábět z takzvaného termoplastického materiálu, který je specifický svou vlastností plně se rozložit. Nové boty navíc nemají být zpevňovány lepidlem ani jinými prvky, které by mohly proces recyklace jakkoli narušovat. Všechny komponenty bot mají držet spolu díky teplu.  

Bota má být stoprocentně recyklovatelná, dokonce i podrážky půjde krásně rozložit stejně jako zakončení tkaniček.  

Jaká je budoucnost značky Adidas?  

Díky novince v podobě plně recyklovatelných tenisek se nabízí otázka, jaká je budoucnost této značky. Sama společnost prý půjde směrem, kdy jednotlivé produkty budou dobře udržitelné. Kdo ví, jestli bude budoucnost značky Adidas právě v recyklovatelných produktech, zatím s novinkou v podobě recyklovatelných tenisek je hodně práce, nic se neponechává v náhodě.  

Pokud si nové boty koupíte a obnosíte je, budou následně použity k výrobě stejných bot druhé generace. 

You may also like...