sport obleceni

Jak vybrat správné sportovní oblečení

Velmi důležitým aspektem pro to, abyste se během cvičení cítili pohodlně, je oblečení. Mezi lidmi je velmi oblíbené například běhání venku, což může být ve většině případech nepříjemné, musíte-li čelit nepříznivému počasí, nebo nevhodné cestě, po které chcete běhat.
Ať už běháte v posilovně či venku, Vaše nohy musí být vždy připraveny na jakékoliv podmínky, proto pokud jste se rozhodli běhání více věnovat, nebojte se do bot řádně investovat. Vybírat musíte samozřejmě podle toho, kam se nejvíce chystáte běhat. Nebojte se zeptat o radu lidí více zběhlých v této oblasti, určitě Vám správně poradí, která obuv je nejvíce vhodná pro které prostředí. Mějte hlavně na paměti, že pokud bude běhání Vašim nohám nepřirozené, budou nešikovně dopadat a jejich nárazy nebudou amortizovány, přijdou následky, které Vám znepříjemní či úplně znemožní běhání na delší dobu. Klouby, kosti a chrupavky v nohách jsou velmi citlivé na špatnou stabilitu kroků. Záněty těchto objektů mohou být velmi nepříjemné, proto se investice do pořádných bot nebojte, nebudete totiž litovat.

Oblečení na sportování?

Pokud jde o oblečení, nejvhodnější jsou samozřejmě oděvy přizpůsobené sportování. Speciální materiály absorbující pot a materiály prodyšné jsou pro každého sportovce velmi důležité. Jestliže ale nepatříte mezi zastánce těchto oděvů a raději se oblečete do něčeho pohodlnějšího, mějte na paměti těchto pár rad.
Vždy vsaďte na reflexní prvky, ať už běžíte v noci či k večeru. Opatrnost je vždy na místě, proto na ni pamatujte a neberte ji na lehkou váhu. Dále se doporučuje vyvarovat se volných triček či kalhot, vybírejte vždy více přilnavé a těsné oděvy, ve kterých se Vám bude běhat zaručeně lépe. Ženám se také doporučuje nosit sportovní podprsenku, která amortizuje otřesy a zabrání nepříjemnostem do budoucna.
Stejná pravidla platí i pro nadšence do posiloven. Vždy noste pohodlné boty uzpůsobené sportovním aktivitám a oblečení vybírejte pečlivě s ohledem na činnost, na kterou byste se chtěli zaměřit.

Zdroj: novinky.cz

You may also like...