sport-obleceni

Outdoorové oblečení

Outdoorové sporty, ač se zdají být velmi zábavné a příjemné, mohou se občas vázat s nepříjemnostmi, jako například výběr správného outdoor oblečení. Tento aspekt je velmi důležitý, ať už se rozhodnete pro jakýkoliv outdoorový sport. Vaše oblečení by se mělo skládat s tzv. „vrstev“. Mělo by být praktické a plnit účel jak v zimě, tak v létě. Proto buďte obezřetní a nebojte se správně si vybrat oblečení.

Jako první vrstvu byste měli použít vrstvu termo oblečení. Je to proto, aby speciálně vyvinutá látka ležela přímo na Vaší kůži a mohla tak plnit svůj úděl. Tyto látky jsou vyrobeny tak, aby působily poté, co se Vaše kůže začne potit a mohly tak pot odvádět či absorbovat. Tato funkce u těchto látek je především proto, aby pot nezůstával na pokožce a Vy byste nebyli více náchylní na nachlazení. Další vrstva, která by se měla nacházet na termo vrstvě je oteplovací. Ta má za úkol zahřát prochlazený organismus potem, který vylučuje. Tato vrstva je spíše izolační a měla by se postarat o to, aby se teplota organismu nedostala nízko. Poslední vrstva by měla být vrstvou svrchní. Tato vrstva je nejdůležitější jelikož musí jak odvádět vlhkost a pot, tak ochránit před deštěm a větrem. Toho schopny jsou pouze nově vyvinuté látky, které byly za tímto účelem využity k výrobě právě této svrchní vrstvy. Velmi důležité jsou boty, které musí být přizpůsobeny přesně tomu prostředí, do kterého si je chcete obout.

Nejen oblečení hraje podstatnou roli. Musíte také vědět, na co všechno se připravit můžete a na co byste měli. Mějte sebou pokaždé dostatek pití a nějaký cukr. Pitný režim je důležitý sám o sobě, proto byste během zvýšeného pohybu měli pít ještě více. Mít u sebe cukr v podobě nějaké sladkosti se pro outdoorové aktivity nesmírně hodí. Sladkosti jsou totiž schopny rychle povzbudit a zvednout cukr v krvi, proto patři mezi skvělý doprovod například na hory.

You may also like...