běhání

Začněte běhat s chutí

Na běhu je úžasné to, že nepotřebujete žádnou přípravu. Nepotřebujete čas na přesun do posilovny, čas na balení sportovní tašky ani peníze. Jediné, co potřebujete, je chuť, odhodlání a pořádné boty. Díky běhu budete ve výborné kondici, navíc se jedná o nejpřirozenější pohyb hned po chůzi. Aby bylo běhání skutečně efektivní, pojďte se seznámit s tím, co o běhání musíte vědět.

Řadě lidí, kteří si ze začátku neví rady, se vyplatí ze začátku svého tréninku vsadit na trenéra. Postačí úvodní trénink s odborníkem a vyvarujete se nejčastějších přešlapů, které zpomalují efektivnost pohybu. Samozřejmě to není podmínkou, spoustu nedostatků se vám podaří vychytat bez odborné pomoci. Stačí jen něco málo načíst a chtít. Chybičky, kterých se dopouštíte, mohou být nepatrné, avšak ne každý začátečník si je dokáže uvědomit. Zaměřte se na základní body, které vám pomůžou zefektivnit trénink.
Nemáte na sobě příliš vrstev oblečení? Fámy, že čím víc vrstev máte na sobě, tím rychleji zhubnete, nejsou pravdivé. Všeobecně platí, že jakmile vystrčíte nos z bytu a chcete začít běhat, cítíte lehký chlad. Zahřejete se, to se nebojte. Nezapomeňte na krátkou rozcvičku před rozběhnutím. Protáhněte se, u toho se také zahřejete.

Jak už bylo zmíněno v úvodu, nejdůležitější jsou boty. Obecně plat, že zatímco začínajícím běžcům vyhovují spíš tlumivé a měkké boty, ti zkušenější naopak dávají přednost tvrdší obuvi, která jim umožní dynamičtější pohyb. Ceny bot se od sebe významně liší. Boty, které se pohybují okolo dvou tisíc korun se již dají označit za dobré a pro začátečníky jsou naprosto vyhovující. Nezapomeňte, že vždy je nejdůležitější, aby vás běh bavil a stal se pro vás zábavou.

You may also like...