krasobrusleni

Rekord krasobruslařky z Ruska

Ruská oblíbenkyně Jevgenija Medvěděvová se po rekordním výkonu ve volné jízdě umístila jako mistryně světa v krasobruslení. Této dívce je pouhých šestnáct let a již minulý rok ji byl přidělen titul juniorské mistryně světa a nejlepší kandidátky pro zlato i mezi seniorkami. Nejen, že vyhrála evropský šampionát, tak dále se dostala o kategorie Grand Prix, kterou také vyhrála. Svou cenu si také zasloužila. Předvedla technicky bezchybný a nejvíce záživný program, který oslnil nejen porotu ale i laické publikum. Byla schopna předvést i řadu skoků s rukou nad hlavou, což je značně obtížnější pro stabilitu a udržení ladnosti figury. Ženská kategorie uzavřela skvostný soutěžní program letošního mistrovství světa tradiční tečkou na závěr, a to exhibicí.

Tímto získala poprvé za svou kariéru i největší počet bodů, a to 150 se známkou 150,10, překonala dokonce i rekord Korejky Kim Ju-na a to o necelých čtrnáct setin. V celkovém součtu porazila americkou favoritku Wagnervou o celých 8,5 bodů, která se i přes to vynesla ze čtvrté pozice na stříbrnou. Wagnerová sice hodně ztratila na nedokonalosti a technice, ale její program z muzikálu Moulin Rouge oslnil rozhodčího na tolik, že jí udělil nejvyšší hodnocení v celé sadě známek.

Mezi první výherkyně se umístila i dvojnásobná bronzová medailistka z mistrovství Evropy, a to díky své perfektní a bezchybné technice. Ačkoliv oproti ostatním předvedla dosti krátký program, svou pozici si plně zasloužila. Porazila dokonce americkou favoritku Goldovou o celých 2,4 bodu, jen díky nešikovnému pádu Goldové po trojitém toeloopu. Porazit tuto mladou Američanku není tak snadné. Již v roce 2014 si z olympiády odnesla bramborovou medaili, taktéž z loňského světového šampionátu a mistrovství čtyř kontinentů.

Zdroj: sport.cz

You may also like...