Jak vybrat raketu na badminton

Jak vybrat raketu na badminton

Milujete kolektivní sporty a vaše léto bylo plné nejrůznějších utkání? V takovém případě se kolektivních sportů rozhodně nevzdávejte, kolektivní sporty totiž můžete vykonávat i během zimy, jelikož mnohé sportovní haly jsou otevřené a čekají jenom na váš příchod. Pokud patříte k milovníkům badmintonu, kromě rezervace konkrétní sportovní haly budete potřebovat také vhodnou badmintonovou raketu. Bez ní neuhrajete ani jeden košíček. Jelikož je však raketa na badminton sportovní vybavení jako každé jiné, najdete v obchodech vícero zastoupení této pomůcky. S výběrem vám proto raději poradíme.  

Před samotným výběrem si ujasněte, jaký používáte styl. Na základě stylu si pak vyberete vhodnou raketu přímo pro vás. Vámi používaný styl vám rozhodně pomůže při výběru badmintonové rakety.  

Jaké existují styly při badmintonu? 

Buď můžete být naprostým začátečníkem, kdy se teprve učíte techniku úderu. Poté můžete využívat takzvaný obranný styl, kdy reagujete krátkými míčky na soupeřovu smeč, nebo můžete mít útočný styl, kdy jsou vaše hlavně rychlé a prudké míčky, kdy jste při hře krapet agresivnější a dáváte do toho sílu. A nebo existuje ještě kombinovaný styl, při kterém se střídá obranná i útočná fáze.  

Na co se dívat při výběru badmintonové rakety 

Jestliže to myslíte s badmintonem vážně a chcete si koupit opravdu kvalitní raketu, měli byste se dívat na několik parametrů. Roli hraje rozhodně pružnost rakety. Tužší raketa je vhodnější pro útočný styl, ku příkladu. Sledujte také vyvážení, jelikož právě rozložení hmotnosti má vliv na intenzitu úderu. Roli hraje také délka.  

K dalším parametrům, které sledovat při výběru badmintonové rakety, patří materiál. Právě od materiálu se následovně odvíjí i pružnost, hmotnost nebo pevnost rakety. A sledujte také samostatnou hmotnost. Pokud budete mít raketu o hmotnosti 80 až 120 gramů, můžete s ní hrát prakticky cokoliv. Pokud si zvolíte těžší raketu, hrajte s ní jenom rekreačně. 

You may also like...