sladkosti jako problém

Sladkosti = věčný problém při zdravém životním stylu. Jak je nahradit?

Znáte to, po náročném dni v práci jste rádi, že si denně zacvičíte vaši pravidelnou jógu či jinou sportovní aktivitu, díky které se udržujete fit. Dbáte si na svůj zdravý životní styl, dodržujete pravidelnou stravu, a dokonce jste v posledních dnech začali stíhat i obě svačinky dne. Proto si zaslouženě na pár minut lehnete do svého oblíbeného gauče a zapnete si seriál, který jste dlouho neviděli. A pak to přijde – takový ten pocit na jazyku, který by rád něco ochutnal. Nejedná se ale o nic zdravého, nýbrž o jakési sladké pokušení ve formě sušenek, lízátka, oplatků či čokolády. Snažíte se přetrvat, avšak ta chuť na sladké je čím dál tím víc silnější. Mnoho lidí v takové situaci podlehne a uždibne si kousek třeba čokolády. Jenže potom ji sní najednou celou, protože ta slast je zkrátka skvělá. Když se taková chuť dostaví, nepodléhejte jí. Raději sáhněte po něčem, co vám buď až tak neuškodí, nebo co je vám i prospěšné. Sáhněte třeba po mrkvičce nebo (když opravdu chcete něco v čokoládě) tak po müsli tyčince.

1) Místo čokolády müsli tyčinka

Sice se tato sladkost nepovažuje za zcela zdravou, ale označuje se za mnohem menší zlo než například samotná čokoláda. Jelikož v sobě nese alespoň nějaké procenta zdravých surovin (jako jsou třeba ovesné vločky, oříšky nebo nějaké sušené ovoce), dodá zdravou energii – ne tu, kterou naleznete v typických sladkostech.

2) Pro gumové cukrovinky raději do lékárny

Pokud máte zamířeno do supermarketu pro nějaké ty gumové laskominy, zajděte raději o lékárny. Tam totiž naleznete také medvídky či žížalky. Avšak v takové podobě, kdy jejich složení neobsahuje skoro žádný cukr. Vy to ale skoro nepoznáte, tak proč nezkusit tuto zdravou alternativu?

3) Místo brambůrek raději zelenina

Jestliže jste věrným konzumentem brambůrek, které si s chutí dáte k televizi, zkuste je také nahradit, a to rovnou zeleninou. Sice se vám bude zdát, že kousky zeleniny nemůžou nahradit takovou dobrotu, ovšem mýlíte se. Nakrájejte si různé druhy zeleniny a při jejich pojídání vás chuť na brambůrky zcela mine.

You may also like...