spánek pro zdraví

Spánek pro naše zdraví

Ráno – ta nejméně oblíbená část dne, pokud začíná nepříjemným zvukem budíku, který nám ohlašuje, že práce nepočká. Vstávání většina z nás označuje za jednu z nejhorších věcí, která nás denně potkává. Vytrhává nás z té nejlepší každodenní činnosti, a to ze spánku.

Spánek je skvělá věc. Každý ho miluje a nikdo ho nikdy nemá dost. Je ale také skvělým pomocníkem při hubnutí, při odbourávání stresu a také je prospěšný pro naše zdraví.

Mezi časté otázky se řadí třeba to, kolik hodin je optimální pro zdravý spánek. Osmihodinovka denně by měla mít zlatou střední cestou – ani méně, ani více. Každý člověk by si měl dbát na osm hodin (poslední roky se ale prokazuje, že stačí i sedmihodinovka). Méně (například kritických pět hodin) způsobuje špatný spánek a také špatnou náladu plnou stresu následující den. Přespání ovšem udělá s naším organismem to samé. Aby bylo spaní zdravý, je zapotřebí dbát na čas.

Měli bychom dávat pozor i na správné polštáře. Ty totiž zaručují především kvalitní spánek. Pokud se špatně vyspíte, opět se dostaví, již zmiňovaný, stres a špatná nálada. Navíc docílíme jen bolavých zad či krku. Poté se nám tato situace jen prodraží, protože masáž bude jediným dobrým řešením, jak se zbavit otřesného píchání v zádech.

S kvalitou spaní přichází i fakt, že žijeme déle. Ano, je dokázáno, že spánek prodlužuje život. Opět se s tímto pojí stres – ten je totiž jak zabijákem dlouhého života, tak i našeho zdraví. Vždyť může způsobit spoustu nemocí, mezi které patří i infarkt. Jelikož nám dodává jen vrásky, dlouhého života s e s ním opravdu nedočkáme.

Nejvíce spánek pomáhá při hubnutí. Během spánku se totiž řádně zregenerují naše svaly, což zapříčiní skvěle nastartovaný metabolismus do nového dne. Dodá nám i potřebnou energii, jež je nezbytnou věcí, s níž se pouštíme do nejrůznějších cvičení.

You may also like...