Rakovina jako strašák ve skříni. Jaké druhy rakoviny se vyskytují nejčastěji?

Rakovina jako strašák ve skříni. Jaké druhy rakoviny se vyskytují nejčastěji?

Pokud jste si mysleli, že největším strašákem lidí ve skříni je obyčejná rýma, není to tak. Daleko větším strašákem je rakovina, která dokáže člověka i zabít. Rýma je sice nepříjemná a někdy zbytečně dlouho trvá, ale pravdou je, že rýma je vyléčitelná, za to s rakovinou boj mnozí lidé opravdu prohrávají. V současné době je rakovina jedním z onemocnění, které je častým důvodem úmrtí lidí v Česku. Stále se zvyšuje počet nemocných. Otázkou je, jaké druhy se nejčastěji vyskytují.  

Rakovina je opravdu onemocnění, které nikdo nikomu nepřeje. Je to bolestivé onemocnění s velice náročnou léčbou a s nejistým koncem. Je velice důležité, aby se provedla u každého člověka prevence tohoto onemocnění. Rakovina bohužel postihuje jak ženy, tak také muže.  

Jak jsme zmínili, v České republice se nemocných pacientů vyskytuje takřka nejvíce, což potvrzují statistiky. Jaké druhy rakoviny se však u nás vyskytují opravdu nejčastěji? 

Rakovina prsu trápí hlavně ženy 

K velice častým druhům rakoviny, který se u nás vyskytuje, patří rakovina prsu, což je onemocnění trápící hlavně ženy. Podle průzkumů se jedná o nejrozšířenější druh rakoviny, podle statistik připadne rakovina prsu na 95 žen ze 100 tisíc. K nejčastějším příznakům rakoviny prsu patří oteklé lymfatické uzliny nebo také patrné změny na prsu, jež jsou patrné hmatem.  

Rakovina varlat se vyskytuje stále více 

Podle průzkumů roste počet pacientů, které trápí rakovina varlat. Je to logicky spíše mužská záležitost, pacientů opravdu stále přibývá. Nemoci však lze stejně jako jiným druhům rakoviny předcházet, a to ideálně pravidelným samovyšetřením. Při jakékoli změně v oblasti varlat by se měli hned dostavit k lékaři.  

Často se vyskytuje i rakovina konečníku a tlustého střeva 

K dalším hojně se vyskytovaným druhům rakoviny patří i rakovina konečníku a rakovina tlustého střeva. Každý rok je v České republice registrováno přes osm tisíc nových pacientů, které tyto druhy rakoviny trápí.  

You may also like...