Chcete dělat MMA? A co k tomu potřebujete?

Chcete dělat MMA? A co k tomu potřebujete?

Chcete začít sportovat? A jaký konkrétní sport vás láká? Možná vás lákají smíšená bojová umění, která patří sice k nebezpečným sportům, na druhou stranu je to sport, při kterém se musí přemýšlet. Smíšená bojová umění čili MMA je dnes sport, který je svém vzestupu. Stále více a více se stává oblíbeným, také si u nás získává stále větší finanční podporu. Jak jsme zmínili, je to sice adrenalinový a nebezpečný sport, na druhou stranu je to sport, při kterém se musí přemýšlet. Je to přece jen směs boxu, karate, také jiu jitsu a podobných sportů, chvat může přijít z jakéhokoli zmíněného sportu.  

I když je to nebezpečný sport, který je typický spíše pro muže, i ženy si v tomto sportu nachází to své. Stále více žen se chce v oktagonu porvat, chtějí změřit své síly. A mnohé zápasy jsou dokonce lepší než zápasy mužů. Ukazuje se, že ženy jsou dravější a často mají větší zápal.  

Každopádně ať jste muž nebo žena a chcete vykonávat tento sport, potřebujete k tomu základní vybavení. Kromě dobrého trenéra a místa, kde budete trénovat, doporučujeme vybavit se tím, co vám pomůže nezranit se.  

Co všechno potřebuju k MMA 

  • Chrániče holení 
  • Chrániče zubů 
  • Rukavice 
  • Vhodné oblečení 
  • Suspenzor 

Více o sportovním vybavení na MMA 

K MMA se toho nepotřebuje mnoho. Je třeba koupit si kvalitní rukavice, které nejsou jak boxerské, ale jsou přesně dělané pro MMA (najdete na internetu). Aby vám nebylo vážně ublíženo, měli byste si pořídit také suspenzor (pánové), chvaty mohou být často opravdu bolestivé. To však není jediný chránič, který potřebujete. Kromě toho potřebujete i chrániče zubů, které si vytvarujete dle svých zubů, také chrániče holení, aby jednotlivé chvaty nezpůsobily zdravotní potíž.  

Stejně tak byste měli mít vhodné oblečení. Rozumí se tím přiléhavé funkční oblečení, které dobře saje pot a které nikde nevlaje. Vlající oblečení není vhodné, noha protivníka se může zaháknout, mohlo by dojít k úrazu.  

You may also like...