oříšky

S oříšky ke zdravému srdci, nervům a kostem

Každý zažil takovou situaci, kdy se mu zkrátka nedařilo. Všeho bylo moc, nervy dostaly řádně zabrat. Šéf nebyl spokojený s vámi vypracovaným projektem, polili jste se od své oblíbené kávy, začalo pršet a vy jste neměli nic, čím byste se před deštěm mohli uchránit. Spěchali jste domů, tak jste raději promokli na kost. Po příchodu domů ovšem nevolte láhev dobrého vína nebo i něčeho silnějšího pro lepší náladu, zkuste „vypnout“ v horké vaně s pěnou a s miskou plnou nejrůznějších druhů oříšků. Ty jsou totiž nejen pro nervy, ale také pro srdce a kosti. Jaké ale konkrétně druhy volit a jak přesně fungují na náš organismus?

 • Mandle pro naše nervy

Kouzlo a tajemství mandlí poznali už staří Římané. Proto jejich zuby byly tak krásné a bez jakéhokoli kazu. Tento druh oříšků pomáhá našim zubům a je prospěšný i zubní sklovině. Navíc je skvělým kamarádem našich nervů – uklidňuje je.

• Vlašské ořechy pro náš špatný cholesterol

Jestliže patříte mezi lidi, kteří denně zápasí se svým špatným cholesterolem, zkuste do svého jídelníčku zařadit i vlašské ořechy, a to nejen plody, ale třeba i jejich kůru. Při pravidelném konzumování sníží hladinu špatného cholesterolu a navíc pomůžou i těm, kteří mají chvilku po infarktu myokardu.

• Lískové oříšky pro naše buňky v těle

Vitamin E jen tak v nějaké potravině neseženete. Tento vitamin je ale velmi důležitý, protože pomáhá veškerým buňkám v našem těle. Nejvíce ho naleznete v lískových oříšcích. Proto zvažte, zda ho nebudete jíst o něco více.

• Kešu proti únavě

Pakliže se trápíte častými únavami, zkuste více konzumovat převážně kešu. Nejen, že únavu zcela zažene, ale také zaručí, že váš spánek bude o něco kvalitnější. Dále také pomůže v situaci, kdy je vaším největším problémem se koncentrovat. Špatnou koncentraci mile rád zažene. S touto potíží se tedy nebudete dále setkávat.

You may also like...