Jak předcházet chřipce

Jak předcházet chřipce

Doba chřipkové epidemie ještě stále není úplně za námi, což znamená, že je třeba stále vědět, jak této nebezpečné, leč poměrně známí nemoci předcházet. Říká se, že chřipka se nikdy nesmí podcenit a přechodit, jelikož později může mít na lidské zdraví neblahé následky. V současné době lze chřipku vyléčit s pomocí mnohých léčiv, ovšem pro léky si do lékárny nebudete muset chodit, pokud budete vědět, jak chřipce jako takové předejít. A to vám prozradíme.  

Chřipka je velmi nakažlivé onemocnění, které se velice často zaměňuje s běžným onemocněním. Jelikož je virové onemocnění nakažlivé, neměli bychom však sebemenší příznaky tohoto onemocnění podceňovat.  

V případě, že vás chřipka postihne, je daleko lepší co nejdříve vyhledat lékařskou pomoc. Důvod je prostý, a sice samoléčba může mnohdy daleko víc ublížit než nemoc jako taková. Navíc lékaři pomohou najít vhodnou kombinaci léků a předepíšou dávkování, aby nám léčiva z lékárny nijak neublížila.  

Jak jsme však zmínili, chřipku jako takovou léčit vůbec nemusíte, pokud budete vědět, jak jí předcházet. A to vám prozradíme.  

Posilte svou imunitu 

Naprostým základem prevence je samozřejmě posílení imunitního systému. To jde například prostřednictvím pravidelných sportovních aktivit nebo třeba otužováním se ve sprše nebo jinak. Taktéž vám k posílení imunity dopomůže konzumace pestré a bohaté stravy na vitaminy a jiné tělu prospěšné látky, jež se podílí na správném fungování organismu. Nejvíce by se měl konzumovat v různých podobách vitamin C, jelikož ten nejvíce posiluje imunitní systém.  

Když chřipkou trpí někdo v rodině 

Pokud u vás v rodině někdo stůně, neznamená to, že chřipka se automaticky může přenést i na vás. To, že se pohybujete v okolí nemocného člověka, neznamená, že nemoc ihned chytíte taky. V nejlepším případě používejte papírové kapesníky a mějte své vlastní nádobí, nepijte třeba ze skleničky, ze které pije nemocný. 

You may also like...