Čtyři způsoby, jak dodat tělu energii

Čtyři způsoby, jak dodat tělu energii

I když se dokopete cvičit, ne vždy je tělo připraveno k nějaké aktivitě. Když je tělo unavené, nevydrží dlouho dřepovat nebo běhat. Je proto nutné se nejdříve postarat o to, aby tělo mělo dostatek energie, jen tak je možné od něj očekávat výkony, které od něj žádáte. Nabízí se tedy otázka, jak tělu potřebnou energii dodat, co k tomu potřebuje či jak zahnat únavový syndrom, který je problémem drtivé většiny z nás.

Jelikož každý člověk si někdy pokládal otázku, jak tělu dodat energii, vybrali jsme čtyři způsoby, které doporučují odborníci. Co vyzkoušíte jako první, jak dodáte tělu energii vy?

Nepřeskakujte snídani, jet o základ dne

Mnozí lidé ve spěchu nestíhají posnídat nebo snídani naprosto přeskočí. To je ta největší chyba, které se můžeme dopustit. Snídaně je opravdu základ dne a měli bychom na to neustále myslet. Právě ti, kteří ráno snídají, mají daleko více energie a jsou méně ve stresu. Vstaňte proto o pár minut dřív a snídani si dopřejte se vším všudy.

Pijte dostatečné množství vody

Dehydratací nikdy nic nezískáte, maximálně bolest hlavy, která zrovna není nic příjemného. V současné době je důležité dodržovat pitný režim, protože jen ten je zárukou, že tělo bude správně fungovat. Bez dostatku vody se lidský organismus necítí zrovna dobře.

Doplňte do jídelníčku oříšky

Přemýšlíte nad tím, jak zpestřit jídelníček? Co do něj zakomponovat oříšky? O oříšcích se ví, že je to bojovník proti únavě a stresu, proto do každého zdravého jídelníčku rozhodně patří. Navíc je to zdroj fosforu, draslíku i železa a mnoha dalších vitaminů. Jen to tedy s oříšky nepřehánějte, v tomto případě platí, že všeho moc škodí.

Rozvoňte domácnost skořicí

Výzkumy ukazují, že skořice je zabiják stresu a únavy. Proto doporučujeme koupit si vonné oleje, které vám provoní byt, pokud budou mít vůni zmiňované skořice. Budete se navíc díky ní cítit čilejší, a toho jste chtěli dosáhnout!

You may also like...