Jak vybrat skateboard

Jak vybrat skateboard

Pánové často nevědí, pro jaký sport se rozhodnout. Jenže sportování je rozhodně něco, co by neměli podceňovat a co by měli vykonávat ve svém volném čase. Dostanou se fantasticky do formy, navíc budou mít opravdu dobrý pocit ze sebe samotného a budou se cítit dobře. Pravdou je, že výběr sportu nemusí být vždy snadný, ne každý se zamiluje do první sportovní aktivity, kterou začne vykonávat. Doporučujeme však skateboarding, který je ideální sportovní aktivitou hlavně pro mladší muže, a sice pro teenagery.

Zejména teenageři potřebují mít nějakou oblíbenou činnost, nějaký koníček či hobby, které by je odradilo od trávení času na počítači či na jiných sociálních sítích. Jízda na skatu je pro ně naprosto

ideální činností, díky které zapadnou do party, budou mít svůj styl a třeba se budou moct účastnit i nějakých soutěží v tomto sportu.

Samozřejmě je třeba říct, že skateboarding je určený i starším mužům, nejen klukům či teenagerům. I oni si mohou vybrat svůj vlastní skateboard.

Na co dbát při výběru skatu

Vybrat si skateboard není nic snadného. Je důležité dbát hlavně na šířku a délku desky, obvykle mají skaty délku zhruba dvaatřicet palců, prkna pro děti jsou obvykle o čtyři centimetry menší. Co se týče šířky prkna, záleží na tom, jaké triky budete na skatu předvádět.

Mimo to je důležitý i tvar desky, sice mohou prkna vypadat stejně, ale nejsou stejné ani náhodou – liší se většinou rozměry v ose.

Na co dalšího dbát při výběru skatu

Při výběru skatu jsou důležité také takzvané trucky neboli nápravy prkna. Kolečka jsou taky velmi důležité, obecně platí pravidlo, že čím menší kolečka jsou, tím lehčí prkno bude. Dbejte na tvrdost koleček.

Aby mělo prkno dobré jízdní vlastnosti, je třeba mít takové prkno, které má mezi trucky a deskou vkládací podložky. Díky nim nebude docházet k zadrhávání koleček o spodek desky při zatáčení.

You may also like...