Sporty a zdraví

Jednotlivé sporty a jaký mají vliv na naše zdraví

Kdo nesportuje, jako kdyby nebyl. Sport je důležitou součástí našeho života, dobíjí nám takzvaně baterky a navíc doplňuje energii. Díky sportu se netrápíme, nejsme ve stresu a neupadáme do depresí. Pokud se teprve chcete dát do nějakého sportu, otázkou je, do jakého. Sportů je dnes hromada, vykonávat se dá každý z nich. Pojďme se proto podívat na top deset nejzdravějších sportů, které pozitivně působí na naše zdraví.

Žebříček top deseti nejzdravějších sportů nás poměrně překvapil, proto jistě překvapí i vás. V top desítce se umístil například box, ale taky moderní pětiboj. Co se týče sportů, které jsou poměrně levné a které lze vykonávat dnes a denně, v top desítce se umístilo plavání, squash či běžkování. Nesmíme zapomenout ani na jízdu na kole, která se také umístila v první desítce společně s během.

Jízda na kole

Pojďme si nyní jednotlivé sporty rozebrat. Začneme cyklistikou, která je velice oblíbená a kterou miluje kdekdo. Nyní je ideální počasí na to, abychom sedli na kolo a poznali krásnou Českou republiku ze sedátka kola. Jedná se o sport, během kterého dokonale zpevníme a posílíme břicho. Ženy ocení, že při jízdě na kole dojde k odstranění celulitidy, navíc dojde ke zpevnění stehen, lýtek a samozřejmě k zpevnění paží a bříška. Kromě toho však posílíme naše srdíčko, což je velice důležité.

Plavání

Plavání se dnes označuje za nejzdravější sport vůbec. Jedná se o sport, který si zamiluje kdekdo, je totiž poměrně nenáročný. Doporučuje se především lidem, kteří trpí obezitou nebo nadváhou, či těm, kteří utrpěli v nedávné době úraz či jsou po operaci. Díky vlastnostem vody totiž nedochází k zatěžování kloubů, což je velice pozitivní zjištění. Mnohé sporty klouby abnormálně zatěžují, plavání však nikoliv. To naopak klouby podporuje a nenásilně je posiluje.

Kromě toho plavání zlepšuje a zvětšuje objem našich plic, pokud tedy dýcháte tak, jak máte.

You may also like...