zdravého životního stylu

Pět pravidel zdravého životního stylu

Jelikož žijeme v rychlé době, většinou nic nestíháme. To však má negativní dopad na naše zdraví a naše tělo obecně. Nestíháme doma jíst, po cestě do práce si kupujeme pečivo ve stáncích s občerstvením, jelikož si o to žaludek řekne. Snídáme za pochodu, obvykle zapomínáme obědvat a když už obědváme, tak fastfood. Nedostatečně spíme, deficit spánku si doplňujeme kávou, která se stane naší závislostí. Po večerech si na uklidnění nalijeme sklenku vína či jiného alkoholu a zapálíme drogu jménem cigareta. Neuvědomujeme si, že pokud to tak půjde dál, naše tělo nám brzy vypoví svou službu. Je proto nutné začít žít zdravým životním stylem, který má dohromady pět pravidel.

Snídaně je základ dne

Prvním pravidlem zdravého životního stylu je, že snídaně je základ dne. Na snídani se rozhodně nesmí zapomínat, jinak nám tělo nebude během dne správně fungovat či nebude fungovat tak, jak by mělo. Snídaní doplňujeme do těla po ránu energii a potřebné živiny, je to opravdu nejdůležitější jídlo dne.

Pitný režim je také důležitý

Druhý pravidlem zdravého životního stylu je doplňovat tekutiny, tedy dodržovat pitný režim. Pijte však obyčejnou vodu, žádný alkohol ani sladké šťávy, které tělo jen dehydratují, nikoli hydratují.

Poslední jídlo dne dvě hodiny před spaním

Mylnou domněnkou sídlící v hlavách lidí je, že poslední jídle dne by mělo být v šest, maximálně v sedm hodin večer. To je však opravdu domněnka, kterou si lidé v hlavách vypěstovali. Odborníci doporučují jíst poslední jídlo dne dvě hodiny před spaním.

Omezte konzumaci sladkého

Opět si mnozí lidé myslí, že během zdravého životního stylu nesmíme jíst sladké. Pravdou však je, že ho stačí omezit. Obvykle totiž platí, že všeho moc škodí. Sladkého se však zcela vzdávat nemusíte.

Hýbejte se

Pohyb patří ke zdravému životnímu stylu. O tom není pochyb. Stejně tak není pochyb o tom, že pohybem se rozumí i obyčejná chůze. Proto pokud nemáte na sportování čas, alespoň choďte do práce pěšky a nepřejíždějte těch pár stanic autobusem.

You may also like...