Zkuste to s goji, superpotravinou podporující zdraví

Zkuste to s goji, superpotravinou podporující zdraví

Do svých snídaní či zdravějších pokrmů můžete přidat celou spoustu superpotravin, které mají na zdraví člověka výjimečně dobrý vliv. Co například zařadit do svého jídelníčku plody goji čili plody kustovnice čínské, které se například v tradiční čínské medicíně používají už po staletí?  

Plody goji se právem řadí mezi superpotraviny. Důvodem toho je výjimečný obsah tělu prospěšných látek. Obsahují například i vitamin A, B1, B7 nebo vitamin C a E, taktéž obsahují stopové prvky a samozřejmě i všech jedenadvacet základních minerálů, jako je sodík, draslík, taktéž vápník, železo a mimo jiné i zinek nebo selen. A kromě těchto látek se v plodech goji najdou i unikátní látky jako lycium barbarum polysacharidy nebo celá spousta aminokyselin.  

Je tedy zcela jasné, že plody goji výrazně podporují naše zdraví. Otázkou však stále zůstává, jak konkrétně plody z kustovnice čínské podporují naše zdraví? 

Dříve se plody goji používaly proti bolestem břicha či na suchý kašel 

Jak již bylo zmíněno, v tradiční čínské medicíně se plody goji využívají už po staletí. Dříve se například využívaly ve chvíli, kdy člověka bolelo břicho nebo kdy se dostavil suchý kašel. Taktéž se po červených bobulích sáhlo v případě, že přišlo na bolesti hlavy, na únavu nebo na onemocnění jater, což ostatně plody goji umí rychle vyléčit.  

A na co se používají plody goji dnes? 

Dnes se červené bobule kustovnice čínské používají na tytéž problémy, ale kromě toho se také ví, že umí i řadu jiných věcí. Například zlepšují neurologický a psychologický výkon, slouží při léčbě rakoviny nebo chrání srdce před nebezpečnými volnými radikály. Kromě toho prospívají zraku a snižují taktéž zánět kůže.  

Plody goji umí podpořit imunitní systém člověka, taktéž snižují takzvaný špatný cholesterol v krvi, a navíc podporují kvalitu růstu vlasů. Umí ulevit od závratí a zvlhčují plíce, což ocení především astmatici a taktéž alergici. 

You may also like...