skateboard

Jak se orientovat při nákupu koleček na skateboard?

Kolečka jsou nedílnou součástí prkna. Nejenže se bez nich na skateboardu jednoduše neobejdete, ale navíc také mohou ovlivnit způsob nebo rychlost vaší jízdy na prkně. Nabízí se otázka, jak dobře se v kolečkách vyznáte a jestli víte, kde seženete ty nejlepší, díky kterým bude každá vaše jízda doslova jako pohádka?

Nejsou kolečka jako kolečka

Že nejsou kolečka jako kolečka, to už určitě víte. Na trhu jich je k dostání nespočet a vyznat se mezi nimi není vždy úplně jednoduché tak jako třeba i v tom jak vybrat samotný skateboard. Pokud si ale jízdu na skateboardu chcete užít na maximum, pak byste měli mít alespoň základní přehled – jedině tak budete vědět, jaká kolečka jsou přesně pro vaše prkno jako stvořená.

Kolečka se liší velikostí, tvrdostí i designem

skateboard

Skate kolečka se liší nejen svou velikostí, což je vidět na první pohled, ale liší se i v jiných aspektech. Co už na první pohled neuvidíte, je tvrdost kolečka. I ta však hraje důležitou roli. Pokud jde o velikost, obecně platí, že větší kolečka zajistí vyšší rychlost, ale hůře se ovládají, kdežto menší kolečka sice jezdí pomaleji, ale zato se dají ovládat mnohem lépe.

Dalším rozdílem je tvrdost koleček. Zde platí, že tvrdší kolečka na skateboard déle vydrží, ale mají menší přilnavost. Měkčí kolečka lépe drží na povrchu, lépe absorbují nárazy, ale mají menší životnost.

Výběr kolečka podle stylu jízdy

Vybrat pro své prkno správná kolečka je důležité i z hlediska vámi zvoleného stylu jízdy. Pakliže prkno vnímáte jako dopravní prostředek, který vás doveze z bodu A do bodu B, vybírejte si měkčí kolečka o větším průměru. Jestliže skateboard využíváte především pro dělání nejrůznějších triků, můžeme vám doporučit tvrdší kolečka.

Zajímavostí je, že bílá kolečka vydrží déle nežli ta barevná. Proč tomu tak je? Jde o to, že barevná kolečka obsahují barvivo, které se opotřebuje rychleji.

You may also like...