životní styl

Úvod do pohybové stránky fitness životního stylu

Co je to vlastně fitness? Fitness životní styl má za úkol spojit nejen zdravý jídelníček, ale také i pohyblivý život. Fitness není ani tak samo o sobě zaměřeno na redukci váhy, jako spíše na zdraví životní styl, který by měl vést snad každý. Co se týče cvičení, můžete se mu věnovat individuálně, ale i ve fitcentrech. K udržení si zdravého těla se doporučuje zapotit se na minimálně půl hodinu denně. Samozřejmě s jednodenní pauzou, která má dát svalstvu prostor k regeneraci a Vám k nabrání síly na další dny. Půl hodina pohybu denně je ale jen doporučená doba, vždy je lepší hýbat se více, samozřejmě vše záleží na druhu pohybu.

Sportujte však s rozumem

Pokud jste si vyšli zaběhat, je doporučená doba dle Vašich možností, které můžete s časem rozvíjet maximalizovat je, co nejvíce budete chtít. Pokud jste si jako pohyb zvolili jakýkoliv druh posilování, nepřehánějte to. Při posilování hraje velmi důležitou roli správný nátlak na svalstvo. Pokud to budete s posilováním přehánět, můžou se Vám svaly nedostatečně regenerovat, a to by mohlo vést k velikým problémům, které Vám mnohdy můžou cvičení znemožnit na hodně dlouhou dobu.

Pozor na správné dýchání!

Jediné pravidlo pro jakýkoliv druh pohybu, kterého dodržováním se vyvarujete všem nepříjemnostem, je dýchání. Dýchejte rytmicky a nasaďte si tím i tempo, které Vám bude pravidelně okysličovat svalstvo a tím i nivelovat účinky kyselin vytvářejících se ve svalstvu během námahy. Pohyb bývá často také řešením mnohých problémů, které se Vás mohou držet po velmi dlouhou dobu. Máte-li problémy s únavou či vypětím, není nic lepšího než dodat svému životu trochu pohybu a rozcvičit metabolismus tak, aby Vás neunavoval a naopak Vám svým přetvářením cukrů přispěl. Mnohdy bývá právě změna životního stylu účinnější, než polykání pilulek, stačí to jen zkusit a uvidíte sami.

You may also like...