Tři nejčastější nemoci vyskytující se u dětí

Tři nejčastější nemoci vyskytující se u dětí

Děti jsou mnohem častěji nemocné než dospělí. Je to možná z toho důvodu, že jejich imunitní systém není ještě tak pevný, jako u dospělých. Navíc dospělí dělají mnoho pro to, aby svůj imunitní systém zpevnili a aby ho opět posílili. Děti však žádné posilování imunity nezajímá, bohužel je často skolí záhadná nemoc, s níž musí několik týdnů ležet v posteli. Člověk by řekl, že mezi nejčastější nemoc patří angína nebo chřipka, ale není to tak. Nejčastěji napadají děti mnohem vážnější choroby, s nimiž by si nikdo neměl zahrávat.

Jak jsme zmínili, angína ani chřipka nejsou tím největším problémem, s nímž se musí děti a jejich rodiče potýkat. Většinou děti zasáhne mnohem závažnější onemocnění, s nímž není legrace. Otázkou je, jaké konkrétní nemoci děti nejčastěji napadají a jak závažné vlastně jsou?

Zánět středního ucha

Velice často se objevuje zánět středního ucha, což je nemoc, která se u dětí objevuje nejčastěji v batolecím věku. Jedná se o onemocnění horních cest dýchacích, které vzniká z rýmy, která je u batolat velice nebezpečná. Mezi první příznaky patří neklid a pláč, také bolest v oušku, zmiňovaná rýma a nebezpečná vysoká teplota.

Zánět průdušek

Záněty středního ucha však nejsou to jediné, co může děti sužovat. Velice časté jsou i záněty průdušek, které přichází nejčastěji po rýmě nebo po zánětu nosohltanu. Mezi hlavní příznaky patří kašel, ale taky se dostaví zvýšená teplota, dítě obtížně vydechuje a sípá.

Plané neštovice

Velmi časté jsou i plané neštovice, které se naštěstí objevují jenom jednou v životě. Poznáte je tak, že se na těle objeví puchýřky, které dítě svědí. Batole bývá unavené, bez jakéhokoliv zájmu a má i zvýšenou teplotu. Nejčastěji se plané neštovice řeší tekutým pudrem nebo se podávají antihistaminika.

Děti planými neštovicemi trpí většinou čtrnáct dnů

You may also like...