Zásady zdravého životního stylu. Nepodceňujte spánek ani pohyb

Zásady zdravého životního stylu. Nepodceňujte spánek ani pohyb

Zjistili jste, že váha ukazuje nelíbivé číslo? Pak s tím něco udělejte! Změňte svůj způsob stravování a svůj životní styl obecně. Poslední průzkumy ukazují, že člověk během pandemie přibral v průměru sedm kilogramů. Zatočte s těmito nabranými kily a osvojte si spíše zásady zdravého životního stylu, které by sice každý měl už dávno stát, ale jejich připomenutí stojí za to. 

Dostatečně spěte 

Mýlí se ten, kdo se domnívá, že zdravý životní styl je jen a pouze o zdravém stravování a dostatečném pitném režimu. Kdepak. Pilíře tohoto způsobu života jsou daleko širší. Například dostatečně spěte.  

Ano, sice někomu stačí šest hodin a je plný energie, jiný potřebuje osm, ale řiďte se průměrem. Člověk by měl během dne naspat sedm hodin. Snažte se v tomto průměru držet a naučte své tělo tomuto zvyku. Nadbytek spánku, a naopak i jeho nedostatek totiž může vést k neplánovanému tloustnutí.  

Nepodceňujte pohyb 

A samozřejmě nesmíme zapomenout na pohyb. Aktivita je součástí zdravého životního stylu a nezáleží na tom, jestli mluvíme o krátké procházce v odpoledních hodinách nebo o cvičení v pravém slova smyslu, kdy si pustíme dvacetiminutový workout a dáme se do práce.  

Pokud se chce člověk hýbat, měl by začínat pomalu. Stačí jenom pár minut denně, které budeme věnovat fyzické aktivitě. Někdy dokonce stačí se jen na deset minut protáhnout a máte splněno.  

Omezte alkohol 

Alkohol je sice skvělá věc, když má člověk plnou hlavu věcí, na druhou stranu není zrovna vítaný, když se zrovna nacházíte v módu hubnutí. Stojí totiž za celkovou dehydratací organismu, což je přesně ten jev, kterému se chcete vyhnout. Vedlejšími, ale stejně nebezpečnými riziky je poškození jater a samozřejmě deprese. 

Samozřejmě netvrdíme, že základem krásné, štíhlé figury je naprosté odstranění alkoholu za vašeho života. To nikoliv. Jen jeho příjem trochu snižte. 

You may also like...