Rady, díky kterým vás Řím nezaskočí

Rady, díky kterým vás Řím nezaskočí

Na cestách vás může leccos zaskočit. Nejčastěji vás zaskočí různé zvyky a tradice, které v Česku nejsou tak známé či obvyklé. Proto vždycky před cestou do vybrané destinace se o dané destinaci něco dozvězte. V mnohých zemích se přísně trestá zahazování odpadků, v jiných městech není povoleno žvýkání žvýkaček, v dalších městech se nesluší, abyste chodili s odhalenými rameny nebo koleny. Dokonce i v takovém Římě vás může leccos překvapit.

Řím se stává čím dál oblíbenější a navštěvovanější. Je to možná z toho důvodu, že právě do Říma letenky stojí pár korun, tudíž si je může dovolit skutečně každý. Na druhou se však Řím netají tím, že se zde platí především za ubytování.

Toto krásné italské město je obecně poměrně drahé, ovšem ceny vás nejspíše nezaskočí. Zaskočit by vás mohlo něco mnohem jiného, a to konkrétně věci, které jsme níže vypsali.

Je nutné mít zakrytá ramena

V Říme si na dress code nepotrpí, ovšem platí zde, že do kostelů nesmíte vejít s odhalenými rameny. Je nutné mít tedy bundu nebo v letních měsících přes sebe přehozený šátek, který ramena dokonale zakryje. Pokud do kostela vstoupíte s odhalenými rameny, je to jistý projev neúcty. Stejně tak je neúcta, když svá ramena nezahalíte při návštěvě Vatikánských muzeí, konkrétně do Sixtinské kaple musíte vejít se zahalenými rameny.

Neutrácejte za pití

Jak jsme zmínili, Itálie je obecně velice drahá země, i když je to druhá nejzadluženější země Evropské unie. Vydělávat se snaží především na turistech, kteří nemůžou dělat nic jiného, než utrácet, pokud si chtějí pravou italskou dovolenou užít. Na čem však můžete ušetřit, tak na vodě. Právě v Římě se totiž na každém rohu setkáte s pítky, v nichž se nachází studená a velice chutná voda, kterou si můžete zdarma načepovat do své flašky či láhve.

Vodou se v Římě nešetří a nikdo na ní nechce vydělat. Dokonce i v restauracích a barech se většinou voda podává čistě zadarmo, což je nakonec velice milé překvapení.

You may also like...